| UNmicDeeJay a întrebat:

Salut TPU,
Am o mica problema si am nevoie de cateva sfaturi big grin
Imi place mult, foarte mult de o fata din clasa de la mine, dar habar nu am cum sa ii arat lucrul asta fara a parea disperat. Ne avem foarte bine, nu ne-am certat sau contrazis niciodata, vorbim tot timpul, radem amandoi la glumele celuilalt, cand trebuie sa vorbim anumite lucruri suntem destul de seriosi, cand ii este greu mereu sunt langa ea, in clasa IX-a am participat cu ea la Balul Bobocilor si am facut-o sa se simta extraordinar (s-a citit pe chipul ei). Dar cu toate astea, nu stiu cum sa ii spun ca imi place de ea. Am incercat de mult ori (cand am fost doar noi doi) dar mereu s-a gasit o farama de lasitate (frica de a nu primi un raspuns negativ - NU!) si tot asa pana acum. Abia adorm noaptea din cauza asta sad
Multumesc tuturor celor care au avut rabdarea sa citeasca si mai ales celor care sunt dispusi sa ma ajute. Dau si funditawinking

Răspuns Câştigător
| CGF31 a răspuns:

Buna seara pustiule. Sunt atat de uimita de tot ce citesc... Chiar asa netul nu te ajuta sa ii spui unei fete ca iti place de ea?
Tu crezi ca ea nu sti-a dat seama? O crezi atat de proasta sau naiva? Crezi ca ea nu stie ce nu exista amicitie intre un baiat si o fata?
O fata tot timpul asteapta ca baiatul sa faca primul pas ca doar de aia i se spune sexul tare!
Prinde curaj si incepe sa ii spui: "stiu ca pare destul de banal, insa cand sunt un compania ta ma simt mai linistit, mai fericit, si timpul zboara destul de repede. Imi place de tine si as vrea sa ne dam o sansa sa ne cunoastem mai bine."-> ti-am dat un exemplu :d
Sper sa te ajute. Daca ai primit la vreun avans de-al tau un raspuns pozitiv inseamna ca abia asteapta sa faci primul pas si nu vei primi refuz.
Si ca fapte, invit-o la lucruri care ii plac si ei, inotul, plimbarile, drumetiile, shopping...
Asa ii demonstrezi ca pentru tine este mai mult decat o colega de clasa.
Succes happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Singura cale de a rezolva aceasta problema este sa-ti faci curaj sa sa-i spui fetei ca-ti este draga si apoi sa o inviti la clasicul suc.

| grab a răspuns:

Frate, cand nu dormi noaptea poti sa incepi o sesiune de SMS-uri cu ea. Sigur nici ea nu doarme si tasteaza doar cu o mana. Cealalta o are la pasarica sa o linisteasca: "Stai linistita draga, nu mai plange, va veni si vremea ta, este el putin timid si nu are toate co ai ele la el, hai te rog culca-te nu mai ma tine treaza".

Intelegi cum sta treaba cu timiditatea?
Bate fierul cat e cald ca apoi daca se raceste muncesti de 10 ori mai mult. Plus ca femeia nu are ce rau sa iti faca nu va mai temeti atata de femei ca nu va mananca, cel mult poa sa va suga, CEL MULT am zis!

Si mai lasa naibii netu, pune mana pe o carte de dragoste de adolescenti sa vezi la aia probleme in a declara ceva ca asa era sistemul restrictiv si tot foo te au pe rupte.

Hai succes!

| Cristiann25 a răspuns:

Si eu am o prietena care e cam la fel ca in cazul tau.Am fost la o petrecere impreuna si cand i-am zis ca m-am indragostit de ea nu m-a crezut din motivul ca eram ametit(inteleg, nici eu n-as fii crezut in astfel de conditii).Eu zic sa iti faci curaj si spune-i ce simti!

| Costellino a răspuns:

Ia si tu un pix si o foaie si scrie-i ce a zis Alexandra : Am petrecut mult timp împreună... și în acest timp, am început să te plac ..destul de mult. Am mai încercat să-ți spun, dar nu am avut curajul să fac asta, te plac și trebuie să știi și tu.
Crezi că ai putea să-mi dai o șansă? Îți promit că o să am grijă de tine și mereu o să fiu alături de tine. Daca esti de acord hai sa iesim la un suc si sa ne mutam in aceeasi banca. Apoi o sa cauti un moment sa plasezi biletelul in buzunar la ea sau in geanta... A doua zi o intrebi : IESIM? Si daca zice da, o chemi undeva in pauza intr-un loc mai retras si stati de vorba si fixati o intalnire in oras, retul vine de la sine. Bafta!

| DnZuuL a răspuns:

Saltu..Deci..Frate ia arata multe semne ca ei tot ii place de tine..cred ca tu stii ca fetele sunt mandre..niciodata nu fac primul pas..Invito odata la un suc sau la o pizz, daca accepta iesiti, o conduci acasa si inainte sa intre pe usa ii zici ca vrei sa-i zici ceva la ureche, si ii soptesti apoi o saruti pe obraz..si o sa vezi cum o sa reactioneze. Daca primesti un raspuns de NU, nai ce sa-i faci nu poti obliga pe cineva sa te placa+ fete mai sunt pe lumea asta, chiar daca nu ca ea dar mai sunt.

| Bc4Alexandra a răspuns:

Păi invit-o la un suc /limonadă/cocktail etc. și atunci când o scoți la una din cele de mai sus, i-a un trandafir roșu ..ascunde-l undeva happy te duci o iei de acasă, îi faci complimente, și când ajungi acolo. îi spui că ai ceva important de vorbit cu ea... (și pac-pac ) scoți trandafirul și-i-l dai spunându-i următorul lucru : Am petrecut mult timp împreună... și în acest timp, am început să te plac ..destul de mult. Am mai încercat să-ți spun, dar nu am avut curajul să fac asta, dar îl am acum, te plac și. trebuie să știi și tu.
Crezi că ai putea să-mi dai o șansă? Îți promit că o să am grijă de tine și mereu o să fiu alături de tine. happy

La mine a funcționat! happy Sper să meargă! Baftă!

| Nycoleta251220122001 a răspuns:

Cand sunteti singuri lasa frica deoparte si spune-i ce simti daca te va respinge inseamna ca ea nu era fata potrivita pentru tine