| Deliaa94 a întrebat:

am o nelamurire in legatura cu o problema. Am avut o relatie de 8 luni de zile, ne-am despartit acum o sapt datorita faptului ca mi-a spus ca de 3 saptamani se simtea rece, distant fata de mine si ca sentimente numai avea cum avea la inceput. Perioada care ne-am vazut mie nu mi-a dat de inteles lucrul asta. ( 3 saptamani ) aveam momente cand poate ii faceam o intrebare dar el mereu imi spunea ca astea sunt doar filmele mele in cap. Acum o sapt acelasi lucru mi s-a intamplat pornind de la niste discutii mi-a spus ca adevarul ce simtea el de fapt de ultima perioada! Nu ne-am mai cautat de o sapt, am ramas prieteni pe Facebook si whatsapp dar nu ne vb ..doar vad ca, inca imi pune like la poze si acum 3 zile mi-a trimis un poke pe Facebook.l-am intrebat cu ce motiv mi l-a trimis.a spus ca, crede din greseala ..nu i-am spus nimic. Nu stiu ce ganduri sa-mi fac sau ce idei la faptul daca ma va cauta sau daca ar face lucrul asta sa mai merite sa ii mai dau o sansa. Toate cuvintele alea m-au racit pe mine, dar in acelasi timp nici nu-mi vine sa cred! Ajutati-ma daca vreti cu o daca vreti. multumesc.

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cateodata o pauza mai ajuta, mai clarifica cate ceva. alteori te ajuta sa intelegi ca nu mai merge. alteori el poate fi mai stresat si obosit, si nu mai simte atractia si nevoia ca altadata. greu de spus exact. depinde foarte mult si de tine, de ce simti tu, de ce vrei tu, etc.
Oricum, fara dialog sincer nu se poate.

| Deliaa94 explică (pentru PsihoSex):

Da stiu cateodata mai ajuta o pauza! Dar sincer eu nu stiu daca el intr-adevar va mai vrea ceva, eu ii las timpul si libertatea indeajuns sa se gandeasca, daca ii este bine asa, asa a fost sa fie. tinabd cont ca nici un mesaj nu mi-a mai dat. Daca va mai fii ceva se va vedea cu timpul.

| RAY a răspuns:

Las ca isi cauti pe altul de care sa profiti, prosti sunt multi pe lumea asta

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaAnnabella a răspuns:

Încearcă sa faci tu primul pas, se comporta asa pentru ca e orgolios laughing)

| Deliaa94 explică (pentru CristinaAnnabella):

Deocamdata nu simt nevoia sa-l caut, pentru tot ce mi-a spus! Dar si daca as face lucrul asta nu stiu ce as putea sa rezolv, mai bine ii dau timp sa se gandeasca daca intr-adevar ma iubeste ma va cauta!

| Deliaa94 explică (pentru CristinaAnnabella):

Adica nici eu nu-mi las orgoliul, merita acum sa nu-l mai bag in seama dupa tot ce mi-a spus! Nu stiu. poate ca e mai bine sa las timpul sa decida sau poate daca nu m-a cautat pana acum ma face sa cred ca ii este bine asa!

| Pool77 a răspuns (pentru Deliaa94):

Corect.
Adica asa mai dur zis : Daca nu-i iasa cu cine si-a planuit va veni inapoi la proasta ceea din trecut.
Frumos, tot respectul.

| Deliaa94 explică (pentru Pool77):

Adica ca ar avea pe alta? laughing

| Pool77 a răspuns (pentru Deliaa94):

Da.