| koopman a întrebat:

Am o poveste ceva mai ciudata. Am vb cu o fata pe facebook si wapp 2-3 luni, eram foarte apropiati si ma intelegeam bine cu ea. Dupa i-am zis sa ne vedem si a zis ok, iar a 2-a zi i-am zis ca nu mai pot venii pentru ca nu ma simt bine, dar nu asta era motivul, ci aveam prea multe emotii. Si de atunci nu am mai vorbit cu ea, nu am mai vorbit cu ea, nu imi aduc aminte de ce. A trecut ceva timp de cand nu am mai vorbit, vreo 4 luni. In ultimele 2 saptamanii m-am gandit la ea mereu. Ea nu a mai avut facebook de atunci si si-a schimbat si nr de telefon. Tot ieri am vorbit cu o colega de a ei, pentru a ma interesa ce mai face acea fata de care va povestesc. Si colega ei, pe care o intrebam eu de ea i-a zis fetei aleia ca intreb de ea si mi-a dat mesaj pe wapp. Si i-am lasat multe mesaje si nu mi-a raspuns iar acum m-a intrebat " Ce vrei sa vorbesti cu mine? " si i-am zis eu, sa fim ca inainte, iar ea mi-a zis " Tot se schimba, nu mai poate fii ca inainte " si eu i-am zis " Ba se poate, doar daca ai vrea si tu." Si nu mi-a mai zis nimic. Ce sa fac? Vreau sa fiu cu ea ca inainte, sa vorbim ca inainte, as vrea sa si o invit in oras pentru ca acum sunt mai sigur pe mine. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Spune-i adevarul ca ai avut emotii si ca te-ai gandit numai la ea.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai disparut ca magarul in ceata, fata s-a simtit jignita. Nu mai ai ce sa faci, treci la urmatoarea.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Daca ai fost las, acum suporti consecintele. Nu de un fricos avea ea nevoie. Ai mult noroc daca mai vorbeste cu tine.

| Danysan a răspuns:

Invito in oras.Eu unu asa as face dar nu pe pe chat ci as merge la ea la poarta as suna-o sa iasa sau i-as da mesaj si ia- duce un buchet de trandafiri. Apoi i-as spune tot ce a fost si de ce m-am purtat ca un prost inainte. Pana la urma e clar ca ea voia ceva mai mult dar tu nu ai fost destul de hotarat si daca ti-a spus ca e cam tarziu sa nu cumva sa aiba pe altcineva dar asta nu te impideica sa ii duci un buchet de flori.Sti gestu conteaza si sigur va fi impresionata chiar daca veti ramane doar prieteni.

| NameHarris a răspuns:

Are prieten fratewinkingrenuntawinking

| Kumiko19 a răspuns:

N-ai ce face..sa accepti situatia.o sa trecipeste

| ILoveHandball a răspuns:

Ii spui si tu ceva de genu,hei uite poate ca te-a suparat faza ca nu ne-am mai putut intalni,dar chiar imi placeai si ince imi placi,aveam emoti sau poate imi era frica de acea intalnire stiu ca am gresit,stiu ca te-am mintit si acum regret, sper ca ma ierti, am spus ca imi placi si ca tin la tina, ma gandesc la tine, nu te mai pot scoate din minte...etc. mai bagi si tu ceva pe acoli sa fie cat mai adevarat, sincer siropos sa ii arati ca ti mult la ea si ca iti este dor de ea