| Archilees a întrebat:

am o prietena care ma place si pe care si eu o plac dar baietii din gasca imi spun ca e urata, desi mie nu mi se pare. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| xEndlessLove a răspuns:

Decii in primul rand nu ii baga in seama pe prietenii tai deoarece sunt invidiosi pe tine ca ea pe tine te place. Nu trebuie sa asculti toti prostii. Daca ea te place si tu o placi ce mai astepti formeaza un cuplu cu ea. Si nu mai baga totii invidiosii in seama. Eii nu iti sunt prieteni. Bafta cu fata big grin

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

"Nu-i frumos ce-i frumos, frumos este ceea ce-mi place mie." Nu te certa cu gasca dar vezi-ti linistit de fata ta. Bafta!

| VampireBlood a răspuns:

Nu trebuie sa le placa lor ci tie. poate ca le e ciuda ca ai noroc si eu nu. daca chiar ti-ar fi prieteni ar fi de acord cu tine in tot ce ai zice(nu chiar tot)

| GoBackInFuture a răspuns:

Nu conteaza ce zic ceilalti, e parerea ta si nu ar trebui sa te influenteze parerea celorlalti, daca tu o placi e treaba ta, nu conteaza ce zic ceilalti. Eu zic sa continui sa incerci cu fata asta, nu renunta!

| ДdД a răspuns:

In primul rand tie iti place si nu prietenilor tau, daca fata este de treaba si te place de ce asculti guriile rele? Care e problema prietenilor tai? stai cu cine vrei tu nu prietenii tai! Si in al doilea rand prieteni tai ar trebui sa aiba mai mult respect de fata de care iti place(asa arata ei respectul pentru prietenul lor?)daca nu... inseamna ca nu iti sunt prieteni.

pa-pa

| LolyKissYou a răspuns:

Daca tie iti place o bluza nu ti-o iei fiindca nu ii place la altu?

| UsamabinLaden a răspuns:

Treaba e interesanta. dupa mine cred ca tu ar trebui sa iti faci o ierarhizare a prioritatilor..in al doilea rand prietenii ar trebui sa te accepte oricum. daca te temi sa pierzi legatura cu ei poti incepe sa te vezi cu acea fata fara sa stie nimeni. daca e sa fie ceva poate fi mai important decat niste prieteni superficiali.