| BogdyBogdan a întrebat:

Am o prietena foarte buna cu care vorbesc mai mereu si de ceva timp a inceput sa-mi placa de ea. Daca ar fi sa fac urmatorul pas, mi-e frica sa nu stric prietenia foarte buna cu ea. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| ph3on1x_9001 a răspuns:

Am avut aceiasi problema: in trecuthappy Ar trebui sa ii arati ca iti place de ea, daca nu isi da seama gaseste un moment potrivit un loc mai inchis undeva romantic(conducand`o acasa) si spui ce simti pentru ea.
Iti spun ca nu ai ce pierde aceiasi frica am avut`o si eu insa nu se va intampla deoarece prietenia nu se strica printr`o intrebare.
Fii curajos si spune-i ce simti!
Sper ca te-am ajutathappy multa bafta!

3 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Spune-i ce simti...nu cred ca se va supara pe tine. oricum daca nu e reciproc o sa ramaneti prieteni.Cel mai bine ar fi sa stie si ea ce simti cu adevarat.

| MyChemicalRomance a răspuns:

Gandeste-te foarte bine la asta, daca o vrei ca iubita sau ti mai mult la ea ca prietena, nu fa greseala mea, mi-am pierdut unul dintre cei mai buni prieteni din cauza asta.
Bafta :*

| darkglass a răspuns:

Pai intr-o seara draguta cand stati la povesti incerci sa ii spui ca o placi dar nu vrei sa strici prietenia voastra orice ar fi pentru ca e importanta pentru tine, ea va raspunde si indiferent de raspuns veti ramane prieteni