| GeorgianaMaria291 a întrebat:

Hei TPU! As avea nevoie de un sfat. Deci plac un băiat de ceva timp, am fost colegi în generala și acum mergem la același liceu și de când mergem la același liceu a început sa-mi placa de el doar ca nu știu dacă și el o face, uneori cred ca ma vede ca pe o sora, mereu ne-am înțeles bine, alteori flirtează cu mine și cred ca e mai mult de "prieten" (desi uneori e cam play boy și cred ca e ceva normal la el, sau crede ca fata știe ca-i la mișto doar).
Am mai vorbit cu el pri mesaje dar nu foarte des.
Ce credeți ca ar trebui sa fac? Oarecum în caz de ceva n-as vrea nici sa stric prietenia. Stiu ca atunci când eram pe la început de gimnaziu, ma plăcea iar după nu știu, acum trecând în a10a.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci ce poți să te întâlneși cu el pe viu. Mesajele nu se pun.

| mastadont a răspuns:

Întâlneștete cu el și mărturisește-i sentimentele tale, altfel n-ai cum să știi și vei rămâne cu incertitudinea. Viața e neprevăzută așa că mai bine acționează acum că mai târziu e posibil să regreți.

| Den1sa a răspuns:

Iata ce am facut eu aflânduma in eceeasi situatie, i-am spus direct prin mesaje ca imi place de el, din cate stiu eu baietii apreciaza cand fetele fac "primul pas" momentat suntem prieteni dar niciodata nu stii cum vor evolua lucrurile, sfatul meu este sa fii directa nu te feri de adevar pentru ca in cel mai rau caz nu te place si ramineti prieteni, nu ai nimic de pierdut si daca crezi ca te faci de râs e doar in mintea ta mai ales ca nu mai aveti 14 ani!
Sper ca iti este de ajutor ce ti-am spus!