| Alex2526 a întrebat:

am o problema! De ce cand ma masturbez, ma lubrifiez si dupa ejaculare cand penisul este in stare "Flasca" se crapa pielea ce acopera capul penisului si se inroseste dar numai in acea zona? Sau daca nu ma lubrifiez mi se exfoliaza pielea si ramane rosie. Aveti idee din e cauza poate fi si cum pot face sa nu mai apara?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca te masturbezi prea violent sau prea mult si ti-ai iritat cucul. Ia o pauza de 1-2 saptamani, sa se vindece pielea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca ca de fiecare data cand iti decalotezi penisul sa ungi pielea fina si sensibila a glandului cu un strat foarte subtire de unguent cu efect hidratant cum ar fi crema Nivea sau cea cu extract de galbenele. Multa sanatate!

| UtilizatorNeidentificat30 a răspuns:

Ai pielea sensibila sau poate il strangi prea tare

| Lomar134 a răspuns:

Aceeași problema am avut eu.Chiar mă speriasem foarte rau...Mi se încrețea pielea(puțin) și după se înroșea că și cum ar curge sânge.Am fost la medic cu părinții și acolo mi-am făcut analize...Au descoperit că am un stafilococ auriu in corp și că tratament mi-au dat 2 creme care sa le dau pe capul penisului după ce mă spăl. După 2 saptamani nu mai aveam nimic și chiar și acum după 6 luni nu mai am pățit nimic..Eu zic sa faci o vizita la doctor