| Alexandru141412341 a întrebat:

am o problema, de ce ma doare cand imi ating capul penisului? Dau funda. Pe unii colegi nu ii doare.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca deocamdata pielea extrem de fina care acopera glandul, in care sunt situati senzorii excitatiei si ai placerii este inca mult prea sensibila. Probabil ca glandul penisului tau este acoperit si protejat in cea mai mare parte a timpului de catre preputiu ceea ce ii confera o foarte mare sensibilitate si de asemenea probabil ca tu nu nici nu prea practici masturbarea. Sanatate!

| Alexandru141412341 explică (pentru corbulalbrosu):

Frate ma masturbez de 2 ori pe saptamana timp de 2 ani s-au un 1 am 14 ani

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alexandru141412341):

Acea piele fina rosie-vinetie, care acopera glandul isi pierde in mare parte sensibilitatea dupa expunerea indelungata sau foarte frecventa la contactul cu materialul lenjeriei sau atingeri cu mana repetate, dese/frecvente asa cum se intampla in cazul masturbarii excesive, adica cea practicata de mai multe ori pe zi. Bineinteles ca exista si posibilitatea ca fiind o simpla presupunere sa fie gresita, inexacta. Sanatate!