| NOreason a întrebat:

am o problema... De fiecare data cand am discul full ( :/C) si sterg ceva din el sa se goleasca tot full e straight face ( Am sters si din recycle bin ) Credeti ca am un virus sau ceva? Va rog nu mai suport...

P. S. : Am windows 7 ultimate.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Eu nu am avut încă parte de așa ceva. Poate ai făcut partiția C prea mică, La W.XP parcă erau niște programe de curățat fișiere inutile, de defragmentare, etc. Dacă făceai clic dreapta, parcă la proprietățile partiției respective. Ar trebui să se fi păstrat și la W.7. Eu ca să scap de virusache am trecut pe Linux. (Pe un hard am Ubuntu Linux 11.04 iar pe celălalt Kiwi Ubuntu Linux, amândouă instalate în limba română.). S-ar putea să ai parte de un virusache, chiar fabricat de Firma Microsoft. Că am înțeles că indivizii, au tot trimis pe internet softuri anti piratare, pentru cei ce folosesc softuri de la ei, fără licență, care au comportament similar unor virusache, sau așa mi s-a spus mie. Dacă am fost mințit eu, mint și eu la rândul meu. Acum nu mai utilizez nimic de la Microsoft, ca să scap de o grijă. În mod firesc, dacă folosești W, un hard se partiționează în 2 partiții C și D. Bănuiesc că ai harddiscul, foarte bine virusat. Nu știu ce softuri ai și la ce utilizezi calculatorul. Dacă folosești numai Office poți trece liniștit pe unul dintre cele Ubuntu linux, că amândouă au Open Office care seamănă cu Office 2003, de la Microsoft. Documentația pentru O.O o iei de pe internet, cauți cu Google și ajungi la pagini Open Office.org. și acolo găsești cam 500 G de documentație, în română și engleză, pe care nu o vei citi în totalitate, că este prea multă.

| vlaaddd a răspuns:

Ia-ti Ccleaner, dai analyze si clean.
Sunt fisiere. temp care trebuiesc sterge, acel program face acest lucru + ca iti repara registrii.