| Ionuttt_8000 a întrebat:

Am o problema la calculator. De cateva zile de fiecare data cand il deschid imi apare mai intai o fereastra care spune ceva de genul ca windows-ul imi administreaza computerul ...si ceva cu administrator. Imi apare in ferestra si o numaratoareinversa.30 de secunde timp in care eu trebuie sa dau OK.(alta varianta nu am). Apoi pe desktop de mi se sterg toate fisierele , mai raman cateva(yahoo messenger, adobe reader si recycle bin. Mozilla si Google Chrome mi s0au sters de tot(nu doar de pe desktop)... si degeaba le instalez iar ca a 2a zi mi se sterg din nou. Aveti vreo solutie? Ce sa fac? Multumesc

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E un virus. Windows-ul nu are aşa funcţii.Recomand o devirusare ca la carte sau dacă nici cum nu se poate rezolva problema o reinstalare sistem(cu o formatare completă şi specială) şi un antivirus cum trebuie ca să previi astfel de "spectacole". Detalii în particular că e nevioe de dialog şi de instrucţiuni pentru operaţiile astea.Succes

| kmyangel a răspuns:

Cred ca ai un virus, solutia cea mai buna este sa-ti reinstalezi windows-ul happy