| Gabi48 a întrebat:

Am o problema.Mi-a aparut de cateva zile o iritatie in preajma capului penisului.Nu ma mananca ci ma ustura.
Stie cineva vreun remediu?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa-ti speli zilnic glandul cu apa calduta si sapun de mai multe ori si pe urma sa folosesti o crema hidratanta cu care sa ungi pielea fina a glandului. Daca nu se rezolva problema in 2-3 zile va trebui sa adresezi medicului, de familie sau a unui medic urolog. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Aceasta iritatie a aparut in urma unui act sexual neprotejat? Daca da, atunci consulta un medic dermatolog. Daca nu, atunci spalate de mai multe ori pe zi cu apa calda si sapun si unge penisul cu o alifie de galbenele. In cazul ca nu dispare aceasta iritatie, consulta, totusi, un medic dermatolog.

| August99 a răspuns:

Exista doctori

| xAle a răspuns:

Prea multa labareala