| MadalinaSaicu a întrebat:

am o relatie la distanta cu un baiat care e la 300 de km de mine(amandoi avem 22 de ani),nu ne-am mai vazut un an si am inceput sa nu mai simt ce am simtit pentru el inainte. Eu am niste probleme in familie iar el m-a ajutat cu niste bani de cateva ori, nu i-am ceut eu ajutorul, s-a oferit el sa ma ajute. Problema e ca in urma cu o luna mi-am gasit pe altcineva aici cu care ma inteleg foarte bine si as vrea sa renunt la relatia la distanta numai ca nu stiu cum sa-i zic ca sa ma inteleaga si sa nu se razbune venind aici sau ceva pentru ca nu stiu cum ar reactiona actualul prieten de aici daca ar veni el. Mai e o problema ca eu m-am inteles cu el sa ne vedem in vara asta, adica sa merg eu la el si mi-a trimis 60 de lei(de drum pana la el) si nu stiu cum sa-i spun ca nu mai pot sa merg la el. N-as vrea sa-i zic ca am alta relatie pentru ca atunci ar veni aici si s-ar lega de actualul prieten sau cine stie ce ar face la cum e si gelos. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi si daca se poate fara jigniri.

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Tu ai prieten de o luna, si abia acum te-ai gandit sa rupi cealalta relatie? Nu suna prea bine...
Spune-i tipului de la distanta, ca nu mai merge, ca nu mai simti nimic pentru el, si vrei sa inchei relatia in mod amiabil. Bineinteles, va trebui sa te oferi sa-i trimiti cei 60 de lei inapoi, asa ar fi corect happy
Cat despre ajutorul din trecut, a facut-o de bunavoie, fiindca a vrut sa te ajute, daca pe atunci inca tineai la el, nu ai de ce sa te simti vinovata.
Daca tu crezi ca ala e prea gelos si va veni in oras, mai bine ii spui actualului despre el ca sa stie la ce sa se astepte.

| MadalinaSaicu explică (pentru RedheadOnTheRun):

Tocmai aia e ideea ca vreau sa fac cumva ca sa nu vina pana aici incat sa am probleme.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca e prost si tia trimis banii de ce sa-i spui ceva, mai profita de el poate se treseste la realitate, uni nu se tresesc niciodata

| MadalinaSaicu explică (pentru RAY):

Nu vreau sa profit de nimeni.

| Alcyon a răspuns:

Trebuie sa-i spui baiatului ala adevarul. Gandeste-te ce-ai simti daca ai fi in locul lui. Ti-ar place sa fii mintita? N-are nimeni dreptul sa se joace cu sentimentele celor din jur.

| MadalinaSaicu explică (pentru Alcyon):

A fost vina lui pana la urma ca nu s-a stiut comporta ca un om matur si se comporta ca unul de 13-14. Nu stiu cum sa-i spun ca sa nu vina pana aici si sa se certe cu actualul meu iubit sau sa faca cine stie ce.

| Alcyon a răspuns (pentru MadalinaSaicu):

Nici tu nu te comporti ca o persoana foarte matura, din moment ce apelezi la minciuna ca sa te salvezi. Sa stii ca in felul acesta nu faci decat sa inrautatesti lucrurile. Cred ca-i mai bine ca respectivul sa afle adevarul de la tine, decat de la altcineva.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Nu ti-au placut raspunsurile celelalte?

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Am vazut ca el era un gamer inrait si nu era ceea ce vrei tu, insa tot atunci trebuia sa-i spui chestia asta, nu dupa ce te-a ajutat cum a putut. Mi se pare egoism pur din partea ta...