| AdyIndia a întrebat:

Am revenit din nou, am incercat sa va ascult o parte din sfaturi, si sa merg la ea sa-i spun ce simt, din pacate n-am reusit, ceva ma retine. Astazi am vazut-o din nou, magazinul era foarte gol, eu eram singurul "client" evident nu am putut s-o privesc dar totusi am vazut ca ea se uita foarte insistent la mine, evident eu m-am facut ca nu o vad, abia cand a intrat un client la raionul ei, si-a retras privirea, poate fi acesta un semn? Si cum sa il iau, bun sau rau?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca ea sa te fi privit atat de atenta si te-a urmarit tot timpul din simplul motiv ca i-ai dat de banuit ca ai putea fi un potential hot care se plimba prin magazin cu scopul de a fura ceea ce ar putea insemna un semn rau.Sau din contra te crezi/esti un tip atat de frumos incat atragi asupra ta privirea admirativa a cuiva care nu te cunoaste deloc si in acest caz ar fi un semn bun.Vei putea iesi din aceasta dilema si vei afla adevarul doar daca o vei intreba direct pe ea.

| LoveSleep a răspuns:

1.Prin ianuarie aveai o logodnică. Ce s-a întâmplat cu ea.
2. Câți ani ai?
3. Câți ani are ea?

Dacă te deranjezi să-mi răspunzi, o s-o fac înapoi.

| AdyIndia explică (pentru LoveSleep):

Aveam, dar nu poti garanta ca acea relatie va dura. Am 19 ani, Ea nu stiu cat are, pentru ca nu am intrebat-o si nici nu pot s-o fac, raspunsul ei ar putea fi de ce ma intereseaza pe mine cati ani are ea.

| LoveSleep a răspuns (pentru AdyIndia):

Bun. Cum a zis și cineva mai sus, uită-te după vreun inel, poate e măritată și te sfătuiesc să nu te bagi.
Cu cât e mai matură cu atât mai bine. Du-te la ea și spune-i că ai venit de zeci de ori în respectivul local doar s-o vezi și nu vrei să mai vii de încă 10 ori doar ca s-o întrebi cum se numește. Cum știi că nu are timp să vorbească, ți-ar face plăcere să-ți spună cum se numește la o cafea sau la o înghețată. Îți iei un pachet de gume și o rogi să-ți scrie ora la care termină pe bonul fiscal.
Dacă nu ești cu textele lungi, fă-o scurt.
Poți să-i spui ce vrei, nu te mai gândi. Du-te la ea și spune-i că ai remarcat-o și că ți-ar face plăcere să te însoțească la un film, suc, prajutura plimbare sau sa te ajute că-ți naște cățeaua. Doar vorbește-i. N-o să mori, e doar un om.

| RobertMoon a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca iti place de ea, nu ai nimic de pierdut, si asa nu mai stai cu grija ca te va refuza sau nu... Trebuie sa te gandesti ca daca vrei sa fi cu cineva pentru inceput trebuie sa ai curaj si sa ii spui ce simti. Aa, si inca ceva important, cand mai treci pe la magazin sa ceri intotdeauna bonul fiscalwinking

| AdyIndia explică (pentru RobertMoon):

Ce legatura are bonul fiscal?