| Andrei1811 a întrebat:

am si eu nevoie de un saft, sunt indragostit de o fata pe care am pierdut-o deoarece nu i-am zis la timp ce simt pentru ea( Banuiesc ca asta e motivu) Ea s-a combinat cu altu, dar tot vorbeste cu mine, tot eu o ajut cand a trista, adica eu o plimb si altu..., stiu sunt un fraier da nu rezist sa nu ma gandesc la ea, sa nu vorbesc cu ea. Mai merita acum sa ii zic ce simt pentru ea? Daca ii zic sunt sigur ca ea nu simte si nici nu a simtit ceva pentru mine, cred ca suntem numa prieteni din pacate, Mai are rost sa ii zic si daca da cum as putea sa ii zic sau mai bine spus, daca merita sa ii zic cum as putea sa imi fac curaj sa ii zic? PS: Am 17 ani, e prima experienta de genu( Stiu m-am maturizat mai greu in acest domeniu, sunt constient ca sunt fraier si ca nu o sa am niciodata o iubita)

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu dispera nici cand si daca o iubesti lupta pentru ea. Sa-ti spun un fapt din viata mea. La un moment dat am ramas fara sotie. Asa e viata! Am avut relatii pasagere. Apoi mi-a placut o unguroaica mult de tot. statea cu un moldovean. Ei i-am spus ce simt pentru ea. Ea mi-a spus multe din care am inteles ca statea cu moldoveanul numai din obisnuinta. Intr-o zi m-am dus in casa ei si i-am spus aluia ca daca trebuie sa ne batem, ne batem dar ar fi mai bine s-o rezolvam pasnic. El a plecat. Eu am ramas. Ulterior mi-am dat seama ca facusem o greseala. Ea era betiva. Am plecat si eu. Asa ca: lupta!

| Andrei1811 explică (pentru Salontanul):

As vrea eu sa am puterea sa lupt, mai ales ca din intamplare am vazut-o pe respectiva cu el, era asa fericita, nu cred ca am nici o sansa, eu sunt o persoana pesimista de felul meu, mi-a zis si ea ca nu e bine, cand i-am vazut asa fericiti parca mi s-a rupt inima in doua, o parte era fericita pentru ea ca e fericita cu ala si o parte era distrusa ca nu eram eu aceea persoana. Fata e cu el de o luna, din auzite inca sunt in perioada aia de dragoste oarba, da s-au certat o data si tot la mine a apelat sa o ajut, nu inteleg nimic, parca am fost blestemat sa iubesc!

| neutrino a răspuns:

Asteapta pana cand va fi iarasi libera si apoi actioneaza asa cum este normal sa faca un tanar caruia ii place o fata.

| SkyPilot a răspuns:

Nu, nu mai are rostsa ii spui. Risti sa te faci de rahat. Ai putea sa pui ochii pe alta care judecata la rece iti place, si sa incerci. Iti "faci mana". Iar daca ai success, s-ar putea sa te si indragostesti de ea. Lucrurile astea se mai intampla la varsta voastra.

| Andrei1811 explică (pentru SkyPilot):

Nu cred ca as mai putea sa ma indragostesc si chiar daca o fac nimeni nu o sa se indragosteasca de mine!

| SkyPilot a răspuns (pentru Andrei1811):

Ei, na! Tot asa ziceam si eu la varsta ta happy
Cu partea a doua ai o problema. Daca ai atitudinea asta despre tine, asa se va si intampla! Chiar daca ai fi ciung, chior sau olog si tot gasesti pe cineva si pentu tine. Incearca sa nu te mai vezi intr-o lumina negativa, cum te vezi tu te vad si fetele!

| ywar a răspuns:

Daca-l cunosti pe ala cu care e, trimite de pe telefonul unei colege de clasa/scoala un mesaj languros si o sa o aprinzi repede. Ea puf, puf, se nevrozeaza, il lasa pe martalog si e iarasi singura si... neconsolata. Apoi te arunci tu ca un barbat ce esti!

Răspuns utilizator avertizat
| XxTerrorxX2 a răspuns:

Speră ca se va desparti de ala si dupa spune-i-o direct

| Someoneeene a răspuns:

Nu mi se pare ca esti fraier, doar ca esti indragostit de ea si nu ai rut sa o pierzi spunandu-i ce simti, dar, dupa cum ai observat, ai indepartat-o fara sa vrei. Asta nu inseamna ca ea nu are sentimente pentru tine. Daca vrei sa nu o pierzi, spune-i ce simti, fetele nu vor face niciodata primul pas
P.S. Eu sunt cu fostul bff, deci se poate happy