| DjOmnipresent a întrebat:

am si eu o dilema...imi place de o fata rau de tot,si am invitat-o la un suc.A acceptat,dar pana la urma ne-am razgandit si am mers prin parc, intr-un loc mai retras.Am stat vreo ora si ceva de vorba,sa "ne cunoastem mai bine", ea fiind mai timida eu am deschis subiectele.Pana la urma am zis,ce-o fi o fi, am intrebat-o daca ar vrea sa fie prietena mea...si a zis ca nu stie, ba ca ne cunoastem de prea putin timp(vreo 2 luni), ba ca nu prea vrea sa aiba prieten in timpul asta ca incepe scoala.Cand am auzit de faza cu "cunoscutul prea putin"am intrebat-o pai de ce am venit aici nu sa ne cunoastem? La care ea imi da o replica de genu"Da,ca amici". Acum intrebarea mea e:sa mai astept pana vara viitoare,desi tare mi-e frica de "friendzone", sau s-o las in pace? funta.

Răspuns Câştigător
| ilovei a răspuns:

Eu cred ca tipei ii este frica sa aiba un prieten din diverse motive:
-parintii nu o lasa
-ii este frica ca nu se stie purta si se face de ras
-nu a mai avut vreun prieten
etc.
.
eu cred ca ar trebui sa mai vorbesti odata cu ea, sa ii explici ca o vei lasa sa invete, te vei purta frumos cu ea, etc, si sa ai rabdare cu ea. daca treaba nu merge vreo luna-2...atunci nu se v-a razgandi cu siguranta. succes!

6 răspunsuri:
| MLSS a răspuns:

Heyy buna!:*
E posibil sa nu te vrea ca prieten big grin
Mai de graba las-o in pace ca fete sunt o gramada! Daca o sa-ti mai placa de ea, vara viitoare mai incerci, dar pana atunci nu te mai gandi la ea!

Te pupp, succes, sper ca te-am ajutat
Paaa >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata poate avea multe motive. spre ex nici eu nu vreau orice ar fi k imi plk de cineva dar e imposibil dar na..noua ne place imposibilul..in fine mai mergeti la o intalnire si o intrebi k de c enu vrea dar sa fie sincera k u nu te superi dar vrei sa stii adevarul si apoi poti bate si apropouri despre cum va fi relaia voastra k ai so intelegi daca nu are atata timp de asa ceva k ai sa incerci sa o faci sa uite de fostul sau ce motive iti da ea pe acolo

Răspuns utilizator avertizat
| FcRb1923Madalin a răspuns:

Bossule pai daca ti-a zis toate alea inseamna ca deja ai intrat in friend zone
ti-a dat imediat LJBF
acum e cam greu sa iesi...

| WTFuck a răspuns:

Pai tipa din cate observ se ia dupa regurile parintilor ei...e ca intr-o colievie sau ceva de genu' mai 'inapoiata' daca stii cum sa o iei sa incerci sa o scoti din cumintenia ei..incearca la urmatoarea intalnire sa o cuceresti zambeste-i vorbeste-i frumos prinde-o de mana, imbratiseaz-o fa-i complimente..si daca ea nu se lasa mna vorbeste cu ea pe mess bag-o in seamna si cand simti ca esti pregatit...mai intreba-o odata si daca refuza zii:"ook tu pierzi" astfel o sa o pui pe ganduri "oare ce am de pierdut?" si nu mai vb cu ea asteapta ca ea sa te contacteze si daca nu o face mna asta e treci mai departe mai sunt fete.happy multa baftaa big hug

| CoZmIInEL a răspuns:

Eu iti propun sa mai incerci. Nu pana vara viitoare, deoarece altii pot face friendzone si nu e un lucru bun deloc. Eu asa am pierdut o fata, pe care o iubesc de cca 1 an. O fata care chiar nu vrea o relatie cu un baiat ii spune direct ca nu. De ce crezi ca a iesit cu tine? Sigur ar dorii ceva in viitor. Exista si un alt fel de fete, care vor sa isi bata joc de relatiile unui baiat. Daca e timida si cuminte, trebuie sa te astepti ca poate chiar vrea o relatie cu tine. In orice caz, poarta`te frumos cu ea, si nu lasa orgoliul sa iti intunece gandirea. Fata aceea pe care am pierdut`o chiar mi-a reprosat ca orgoliul a fost o parte a despartiri. Bafta multa