| DavidBoyCoolStarChild a întrebat:

Care este diferenta intre "steril" si "inpotent"? Nu radeti! Intreb foarte serios.

Răspuns Câştigător
| Sunnyツ a răspuns:

Buna! Steril esti atunci cand poti face sex insa sperma nu mai contine anumiti factori pentru producerea unui copil.Iar impotent cand nu mai poti intretine relatii sexuale pentru ca nu ti se mai ridica penisul! (Sper ca te'am ajutat ) :*

10 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Un om este steril atunci când nu poate lăsa o femeie însărcinată, iar impotent atunci când nu poate face sex. Nu este capabil, dacă înţelegi ce spun.

| answer a răspuns:

StMa voi referii doar la cazul barbatilor in ceea ce priveste sterilitatea; sterilitate la barbati inseamna spermatozoizi atipici si incompatibili pentru a putea fecunda un ovul! Daca un barbat e infertil, nu e neaparat obligatoriu sa fie si impotent, nu "inpotent" cum ai scris tu (regula lui "p" si a lui "b" in interiorul cuvantului); Impotenta este incapacitatea barbatului de a putea avea erectie; Cred ca esti lamurit acum!

| Marius2011 a răspuns:

Buna cand esti steril penisul iti functioneaza la capacitate de 100% cand esti impotent nu tise mai ridika si daca tise ridika abia sta.

Răspuns utilizator avertizat
| koshmarul a răspuns:

Steril care nu poate face copii, ipotent ala care nu i se scoala penisul

| bby a răspuns:

Buna love struck deci steril este atunci cand baiatului ii functioneaza penisul insa nu poate face copii si impotent este atunci cand nu i se scoala sau ii moare la intrare big grin

| alexanelly a răspuns:

A fi steril inseamna sa poti intretzinne o relatzie sexulata cu cineva, insa nu poate avea un coopil.Pe cand a fi ipotent inseamna sa nu poti intretzine o relatzie sexuala, organele fiind incapabile sa reactioneze.:d

| degette_1911 a răspuns:

Steril e ala caruia i se scoala dar sperma lui nu este buna pentru procreere si impotent este ala caruia nu i se scoala deloc. Deci u unde crezi ca te incadrezi.

| AlexC_7935 a răspuns:

Steril este un barbat care poate sa ajute la procreerea unui copilas.Inpotent este cam opusul.

| DavidBoyCoolStarChild explică:

Nu ma incadrez in niciuna. happy vroiam doar sa fiu sigur ca inseamna ce cred eu! Va multumesc pentru toate raspunsuriile! big grin