| thegoatgirl a întrebat:

Dau fundita daca raspundeti serios si nu radeti. E ceva serios. Cum scap de purici?

Răspuns Câştigător
| numeletrandafirului a răspuns:

In primul rand mergi la farmacie veterinara sa-ti dea solutii de pulverizat pe suprafete si in al 2-lea rand si cel mai important: spala toate hainele si lenjeriile, schimba-le si spala-le cat mai des. Nu ne-ai spus daca ii ai in casa sau in curte. Inca ceva, dero pulbere imprastiat prin casa ajuta foarte mult.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Mergi intr-un magazin de chimicale si le zici lor, vor stii ei ce sa-ti dea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la farmacie, vezi ca sunt sampoane speciale care te ajuta. Parca si gazul era bun

| alin131 a răspuns:

Otet in mai multe boluri prin casa si o sa ii vezi pe acolo in cateva ore.

Daca ai in cap, nu sunt purici, sunt paduchi si te speli cu gaz lampant (intreaba un batran, e metoda veche).