| x0x0x0x0x0 a întrebat:

am si eu o intrebare: cunosc o fata care a fost cu mine in clasa si va fi si la anul si o cunosc foarte bine am facebook-ul ei hi5-ul si id-ul de mess si nr de tel si as vrea sa o cuceresc si nu stiu cum, mentionez ca o iubesc foarte foarte mult din toate inima si nu as vrea sa ma despart vredata de ea si asta o spun foarte sincer chiar daca nu ma credeti e acum cateva saptamani avea un prieten dar nu stiu daca mai sta cu el dar nu ma intereseaza eu chiar o iubesc si as vrea sa fiu cu ea si nu stiu cum sa fac asa ca va cer vou ajutorul. astept cat mai multe pareri si sper sa imi foloseasca pentru cel mai bun raspuns dau funda si multumesc pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| ella2o a răspuns:

Ei bine.depinde de multe lucruri.In primul rand, de prietenul ei. Daca nu mai sunt impreuna totul ar fi mult mai simplu, dar daca SUNT impreuna.e ceva mai complicat.Pt. inceput apropie-te de ea,vorbiti mai mult [daca spui ca ai id-ul ei],fa-o sa se simta in largul ei vorbind cu tine DAR fara sa o sufoci [devine deja stresant cand te straduiesti prea mult].Si nu fii nici prea romantic din prima,chiar daca nu are prieten,s-ar putea sa se sperie. Daca are prieten incearca sa aflii mai multe despre relatia lor, cat de mult tine la el etc. Daca il ridica in slavi si iti spune ca e super-indragostita de prietenul ei poti s-o lasi sa fie fericita cu el, iar daca nu...incearca-ti norocul. Nu te poate manca. Si daca vei fi dezamagit gandeste-te ca sunt fete pe lume, multe si frumoase. PS:Se spune ca relatiile intre colegi de clasa nu functioneaza.Eu am avut o relatie cu un coleg de clasa si n-a mers chiar asa rau deci...bafta! happy

3 răspunsuri:
| SuperNovaaaaa a răspuns:

Fa-i complimente. poartate frumos cu ea, afla de la prietenele ei ce lucruri ii plac cel mai mult si faile cadou SAU daca esti un tip curajos si crezi ca si ea te place spune-o in fata TE IUBESC! si gatabig grin

| AdRiAn_9543 a răspuns:

Cand o prinzi pe mass intreab-o asa (daca vrei sa fi direct):

TU: "Ai planuri pentru maine?"
Ea: "Nu, de ce?"
TU: "Ai vrea sa vi la un film cu mine, sau esti ocupata?"
Ea: "Da, am niste treaba"
TU: "Poate alta-data!"

| danut_7905 a răspuns:

Bhaaaa fraiere zii in fata ca o iubesti si bagai limba in gura
se se lasa dusa de val si gata si dupa a douazii o ei la tine acas si eu tragi si gata eu asa am facut