| Rooobi a întrebat:

am si eu o intrebare. De ce majoritatea fetelor de liceeu (ex: 15-17) umbla numai cu baieti de peste 20 de ani? Sincer nu inteleg.

Răspuns Câştigător
| buzeduulci a răspuns:

Pentru ca fetele cica se maturizeaza mult mai repede decat baietii. baietii ar ramane in urma cu vreo 3 ani..si de asta fetele cauta baieti mai mari. unele pentru interes, unele pentru felul lor de a gandi. de exemplu prietenul meu e mai mare ca mine doar cu 11 luni. mie nu imi plac baietii mari pentru ca au asteptari sa ma comport ca atare. iar eu vreau sa ma mai simt copil big grin asa sunt eu. depinde de la fata la fata. happy

13 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Baietii se maturizeaza mai tarziu decat fetele, de aceea majoritatea ii prefera pe cei mai mari decat ele.
Cei mai mici sunt imaturi si nu au habar de cum se trateaza o fata.

| Diiaaa_3397 a răspuns:

Pentru ca ne place plbatting eyelashes straight face

| Pikachuuuu a răspuns:

Pentru ca asa cum zice toata lumea, baietii se maturizazea mult mai greu decat fetele, deci fetele cauta relatii serioase, pe care le pot obtine doar de la baietii mai mari, pentru ca baietii de varsta lor cauta doar amuzament si sa demonstreze prietenilor ca pot fi cu mai multe fete in acelasi timp

| Delicacy a răspuns:

Ce urât sună "umblă"...
Să înteleg că eşti un forever alone şi eşti invidios pe băieţii mai mari decât tine?

| BlackOldSun a răspuns:

In general orice fata nu e atrasa de baietii "slabi" cauta pe cineva mai mare cu o personalitate puternica, ca le fac sa se simta protejate si lista poate continua depinde la fiecare!

| GizazCraist a răspuns:

Eu unul nu vad de ce unul de 20 de ani s-ar combina cu o fata de liceu

| Rooobi explică:

Scuzati-ma pentru termenul "umbla" asa am eu un vocabular mai prost. Dar vreau sa zic ca nu numai baietii de liceeu fac chestii gen sa se stea cu mai multe fete in acelasi timp, sa stea ci fete din pariuri cu prietenii sibaietii de peste 20 de ani fac d-astea...

| sEusebiu a răspuns:

Toutusi nu-i chiar asa dar majoritatea fetelor prefere sa ''umble'' cu baieti cu 4 ani mai mari decat ele ca cica un studiu zice baieti in mai putin maturizati decat fetele cu 4 ani >(( ce **** de studiu

| alisuc a răspuns:

Nu toate fetele sunt in cautare de "pl" din contra baietii de 15-17 ani sunt mai imaturi si dupa cateva luni de relatie o vrea pe fata in pat si in unele cazuri fata ori nu e pregatita ori daca e nu-l iubeste pe baiat. baietii care sunt ceva mai mari decat fetele nu candesc chiar asa ca ei sunt intr-un fel sau altul satui sau se controleaza mai usor si sunt si mai maturi si ai ce invata de ei.

| tslex a răspuns:

Pentru ca vor bani. si carici desigur.

| Melii94 a răspuns:

Ok ...si ce te mai miri ca umbla? Serios e viata lor.dar romanul cum e el roman se uita la capra vecinului.Serios daca esti cu cineva de peste 20 de ani nu inseamna neaparat ca esti o curva si daca esti virgina nu inseamna ca esti o sfanta...Deci lasa-le pe ele in durerea lor cu cine umbla ce fac, unde pun botul si cum sunt prostite.Chiar e necesar sa iti ocupi timpul cu ele? Iti raspund tot eu..Nu!

| TinkerbellSelena a răspuns:

Pentru ca o parte dintre acei baieti sunt cu capul pe umeri, mai destepti si mai tupeisti si le pot proteja.

| abigaill a răspuns:

Nu e o chestie generala. fetele in liceu vor baieti maturi care sa le poata oferi protectie si intelegere. si astea la baieti de liceu mai rar. numai ca unele fete se pun cu baieti mai mari si sa para mai interesante