| Mihalcea_Danniel_1984 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu SINCER de ce majoritatea(nu generalizez)fetelor se uita NUMAI la aspectul fizic? Inteleg,si unii baieti se uita, dar eu cel putin nu prea...Ca vad ca MULTE fete,ma judeca dupa aparenta,si zic la altii fara probe,ca sunt urat,prost,tradator, etc.Si nu imi pasa, doar ca sunt cam "satul".
Dau funda la cel mai bun raspunswinking

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conteaza foarte mult fizicul indiferent de ce spun fetele ca iubesc sufletul alea sunt povesti pe langa fizic e extrem de bine sa ai si banii, tupeu si atat
nu baga lumea in seama acceptate asa cum esti, nu trebuie sa te placa nimeni in viata asta, ai venit singur te duci dincolo tot singur

| neutrino a răspuns:

Este si normal ca o tanara fata, si nu numai, sa viseze la Fat Frumos, iar acesta nu poate fi decat frumos.

| neutrino a răspuns:

Sa intelegem ca tu nu visezi la o iubita frumoasa si te multumesti si cu una chioara, schioapa si de 100kg?

| Burlacu006 a răspuns (pentru neutrino):

El s-a referit ca ii plac fetele normale nu alea care isi pun 2 perechi de pantaloni pe ele si 2 sutiene doar ca sa arate ele ca au fund si tate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numarul unu: nu poti spune ca nu generalizezi imediat dupa ce ai folosit "majoritatea". Foloseste bunul simt, te rog!

Numarul doi: E normal ca tu sa nu te prea uiti la aspect pentru ca esti urat. Tu prezinti faptul ca nu te prea intereseaza aspectul fizic ca si o calitatea cand realitatea arata ca faci asta din simplul motiv ca nu poti tinti mai sus de atat. Daca arata-i ca Brad Pitt perceptia ta asupra lumii ar fi fost cu totul alta, fiind urat e normal sa nu ceri mai mult decat oferi.

Numarul trei: Toata lumea te judeca. Tu, prin comentariul tau, faci acelasi lucru, judeci lumea fiind nemultumit de atitudinea afisata. Dar tot o judeci si exista sanse mari sa te si inseli, mai ales dupa ce ai generalizt in timp ce spuneai ca nu generalizezi. Toata lumea te judeca si tu, la randul tau, judeci pe toata lumea, doar ca esti prea ignorant sa intelegi asta.

Numarul patru: Daca nu iti pasa, de ce mai adresezi intrebarea?

| PogChamp a răspuns:

Cand nu cunosti un anumit lucru il judeci dupa cum arata, indiferent ca e un om sau o bucata de salam. Deci ai doua variante, ori te conformezi cu anumite standarde ale societatii ori iti vezi mai departe de viata, ca la sfarsitul zilei toti ajungem tarana.

| PrettyLiar94 a răspuns:

Pentru ca in general, omul e programat sa judece pe ceilalti, sa se compare, etc.
Nu conteaza ca esti fata/baiat..si baietii judeca dupa aspect. Sunt sigura ca si tu judeci pe altii, asta e in natura omului.
Tu trebuie sa te accepti asa cum esti, sa inveti sa te iubesti...si sa nu iti pese ce auzi de la ceilalti despre tine.
Din pacate, e foarte greu sa scapi de chestia asta cu judecatul...

| AdeeaDeea2000 a răspuns:

Măi, nu stiu daca ai observat ca baietii se uita dupa fund, sani(poate nu toti, dar la unii poate nici nu le pasa de caracter).
Poate poti sa faci ce vrei ca poate oricum vei fi criticat.winking