| TeoTudor a întrebat:

happy Am si eu o intrebare, imi place de o fata de la mine din scl si as vrea putin ajutor, nu cred ca are iubit... De aceea voiam sa va intreb cum as putea vorbii cu ea ce subiecte as putea sa gasesc intr-o conversatie cu ea incat sa devenim prieteni foarte buni big grin.

Răspuns Câştigător
| ALeCsU19 a răspuns:

Fi sincer cu ea, si trebuie sa prinda incredere-n tine..cand va prinde incredere-n tine..si vei fii sincer cu ea.o sa fiti prieteni buni..asta este secretu..increderea.happy

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Din experienta mea personala, intre doua persoane poate exista un fel de 'chimie' la nivelul conversational sau nu. Cu unele persoane poti sa vorbesti despre orice, si sa ai un dialog fluid, si cu altele poti incerca orice si dialogul o sa stagneze repede.

Poti incepe o conversatie cu o persoana de la orice, mai ales la scoala. Subiecte gen vreme, profesori, vacanta, haine, aproape orice poate fi folosit pentru a initia un dialog. Mai ales ca voi, din generatia asta, aveti acces la facebook inca din scoala, si, din cate am inteles, este total normal sa adaugi pe aproape toata lumea. Asa ca daca nu o ai pe FB, adaug-o, si daca te accepta da-i niste likeuri, comenteaza al niste poze si vezi cum iti raspunde.

| Radu9 a răspuns:

E mai greu sa devii din prima prietenul ei foarte bun... oricum bagate asa usor cu ea in vorba si incearca sa te apropii de ea, iar apoi o intrebi fata in fata(nu pe facebook sau altceva)si vezi ce zice. Sper ca te o sa ajute. Daca vrei funda...