| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de o fata, ne cunoastem din clasa I si suntem aproape vecini(cam 100 m distanta). Acum de cand am inceput liceul(suntem la acelasi profil si in acelasi oras doar ca licee diferite) am inceput sa iesim mult mai mult impreuna la un suc sau prin parc, cel putin de doua ori pe saptamana, dar nu suntem combinati si nu am avut tupeul sa o intreb pentru ca am ajuns odata la o conversatie ceva de genul(nu am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine)si mi-a spus ca suntem cei mai buni prieteni si nu ar vrea sa strice asta, iar eu cred ca daca as intrebao m-ar refuza pentru ca se teme ca daca o sa fim impreuna la un moment dat o sa ne despartim si nu o sa mai fim nici macar prieteni, dar eu tin foarte mult la ea.Eu cu ea vorbesc tot felul de chestii(odata mi-a spus ca nu poarta sutien laughing si cu cine a fost cu cine sa pupat prima data si nu a fost cu multi doar cu doi si multe alte chestii)si habar nu am ce sa fac cum sa o abordez? cum sa o intreb? dar sa o intreb?
PS:luna viitoare e ziua ei si vreau sugestii de cadouri.
Funda mare pentru cine ma ajuta.

2 răspunsuri:
| Maduux a răspuns:

Cred ca pur si simplu nu te vede ca pe..mai mult decat un prieten. vrajeala cu 'nu vreau sa ne stricam prietenia' este vechelaughing. si tine la tine ca la un prieten...din moment ce iti povesteste chestii de genu inseamna ca sunteti ori f apropiati ori nu are nicio jena si poate vorbi asa cu oricine. daca e vorba de prima varianta atunci esti pe drumul cel bunlaughing. La un moment dat va simti nevoia sa vorbeasca cu tine mereu..asta devenind un obicei( spun asta in caz ca vbiti mai mereu, gen pe fb etc.), si dupa o vreme va simti gen o simpatie, un atasament..va ajunge sa te placa.
In concluzie, continua sa vorbesti cu ea, iesiti, glumiti. Nu o grabi. Nu ii pune intrebari...totul va veni de la sine. Poate chiar ea va ajunge sa te intrebe pe tinelaughing
In cazu cadourilor, asta depinde de la fata la fata...intreab-o ce i-ar placea...

| addryanboss a răspuns (pentru Maduux):

Mai da aia cu nu vreau sa ne stricam prietenia am ziso eu nu ea ca poate asa crede ea