| Maaannnn a întrebat:

Ok, situația mea s-ar putea sa nu fie ceva nou pentru cei mai mulți dintre voi, dar este pentru prima oara cand trec prin asta:
Am găsit un grup de prieteni cu care joc impreuna LoL și ne înțelegem foarte bine, în grup suntem 3 băieți (inclusiv eu) și 2 fete. Pentru câteva luni am fost prieten apropiat doar cu doi dintre băieți. Apoi, 5 luni mai târziu, după ce ne-am întâlnit, am început să cunosc mai bine una dintre cele două fete: am aflat că eu și ea avem multe în comun și avem aproape același simț al umorului. In următoarele săptămâni, eu și ea am început să ne intelegem foarte bine intre noi si am inceput sa devenim prieteni foarte buni, cam si cum am fi cei mai buni prieteni. Apoi, după câteva săptămâni, mi-am dat seama ca o iubesc și împreună am putea fi cel mai bun cuplu. Am vrut sa o intreb daca ar vrea sa iasa cu mine (online, din cauza pandemiei), dar inainte sa o intreb, profilul ei de Facebook a aparut in rubrica "prieteni care s-ar putea sa-i cunosti", am intrat pe profilul ei curiozitate si am aflat ca are deja prieten de vreo 9 luni. Dupa aia am renuntat la ideea cu intalnirea si totul a continuat normal de atunici. Partea ciudata este ca niciodata nu ne-a zis ca are prieten, nu l-am vazut nici pe discord, nici pe canalul ei de twitch, ca si cum nu ar exista.

Întrebarea mea este: ce ar trebui să fac în astfel de situații? Dacă are un iubit, de ce nu l-a menționat niciodată? Adica sunt putin confuz si as dori sa stiu ce ar trebui sa fac in astfel de situatii?

Răspuns Câştigător
| leolord669 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai, dau sfaturi mai bune decat noi

| Maaannnn explică (pentru leolord669):

De fapt, mi ai dat sfat decat majoritatea, cred ca mai bine vorbesc cu un consilier

| Maaannnn explică (pentru Maaannnn):

Mai bun*

10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Si ce te int pe tine daca are sau n-are? Tu fa-i propunerea sa fiti impreuna si vezi ce zice, daca te place, va accepta si il va lasa pe ala, asta daca are.
Si daca are 9 amici pe FB nu inseamna ca are si iubit.
Deci da-i drumu! Nu sta asa. Incearca-ti norocul.

| Freya1 a răspuns:

Probabil ca nu are de ce sa vorbeasca cu persoanele cu care se joca despre relația ei.Te-ai vazut ca pe un amic cu care se intelege bine in joc si atăt.

| Nirvanaaa a răspuns:

Poate ca nu vrea sa menționeze de relația ei, sunt mulți care fac asta. Isi țin relația privată. Prietenia e prietenie, relația e treaba personală.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

De ce ar trebui sa iti zica tie de el? Doar va jucati impreuna, vorbiti impreuna, nu e ca si cum ati facut armata impreuna ( vorba vine ) ca sa iti spuna orice. Daca are iubit e simplu NU TE BAGI in relatia altora, gandeste-te ca ai fi tu in locul baiatului ala, ti-ar conveni sa vina cineva sa se dea la iubita ta? Eu unu cred ca raspunsul ar fi nu, deci stai cuminte si continua sa vorbesti cu ea CA AMICI si lasa alte ganduri deoparte

| Maaannnn explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu zic ca planuiesc asta. Nici nu imi trece prin cam sa fac asa ceva. Dar oricum am gandul sa ramanem numai prieteni

| Mirel4412 a răspuns:

Daca ai sub 16 ani zic sa ramaneti prieteni, si sa iti iei gandul la iubita.

| Maaannnn explică:

Cazul a fost elucidat!
I-am cerut cere de prietenie pe Facebook si a acceptat-o
Se pare ca a fost un glitch pe Facebook care nu i-a facut update la relatie pentru cei care nu sunt prieteni cu ea si facea sa apara ca e inca in relatie.
Ea de fapt se despartise de el acum 3 luni si este single acum.

Cred ca mai departe nu trebuie explicatie happy