| vasileion1996 a întrebat:

am si eu o intrebare :
Imi place foarte mult de o fata de pe la mine(pe strada mea)si nu stiu cum sa fac sa fiu impreuna cu ea!, imi puteti da si mie niste sfaturi despre cum sa vorbesc cu ea si despre ce anume trebuie sa vorbesc?

Răspuns Câştigător
| MaraB12 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii mai increzator in tine, sa nu fii un mielusel in prezenta ei pentru ca altfel te va considera un bleg. Eu una nu cred ca exista anumite lucriri pe care i le poti spune neaparat. iNtreab-o ce mai face si cere-i numarul de telefon ca sa o poti suna si sa mai vorbiti si voi. Dupa ceva timp incearca sa o inviti in oras. Sper ca am fost de ajutor, funda?

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ce te doare.

| cristinela4 a răspuns:

Pentru inceput discuta asa chestii simple, subiecte mondene. Invit-o la o cafea sau ceva de genu, daca va reactiona pozitiv declarai sentimentele ce le nutresti fata de ea si fa tot posibilul sa fie cu tine! Mult succes

| vasileion1996 explică (pentru cristinela4):

Cum imi dau seama daca ma place?

| cristinela4 a răspuns:

Daca zimbeste la glumele tale, in general acest lucru se simnte

| vasileion1996 explică (pentru cristinela4):

Si cand stiu cand trebuie sa o intreb daca vrea sa fie cu mine? laughing

| cristinela4 a răspuns:

Chestia asta e spontana, totul va fi bine daca iti place cu adevarat

| Dice3 a răspuns:

Te duci la ea si o intrebi "vrei veol?" daca te refuza o saruti, daca iti da o palma ii dai si tu, apoi o duci intr-un beci si o ti inchisa acolo vreo 12 ani, ca stiu ca iti plac fetele ca vinul: nedesfacute si inchise la racoare

| MaraB12 a răspuns:

Apropo, cand o fata place un baiat se uita des in jos cand vorbesfe cu el si spune uneori lucruri ciudate. poti sa o.mai tachinezi uneori