| Zekkar a întrebat:

Salut TPU. Am si eu o intrebare mai delicata. Daca am circumferimța penisului cam de 11, 75 cm si folosesc prezervativ Durex extra safe care are diametru nominal 56 mm exista riscul ca acesta sa se rupă? Ma gândeam că extra safe e mai gros si este mai greu de rupt chiar daca nu vine perfect in partea de sus. Sau sa iau ultra feel thin 52.5 mm? Nu se rupe mai usor daca este mai subtire? Nu am experienta..no hate
Astept sfaturi de la pers cu experienta.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa iei anumite marci scumpe sau super dure, pentru ca trrebuie sa tin cont de alt lucru, cand cumperi prezervativ.
Prezervativele se rup numai dintr-un singur motiv: sunt prea mari pentru penisul tau, rasucindu-se pe penis in timpul sexului, (tocmai pentru ca sunt largi), intinzandu-se la maxim si rupandu-se.
Cumpara masuri mai mici de prezervative, fiindca trebuie sa intre foarte greu pe penis si sa stea perfect intins pe el, fara sa faca cute sau pliuri, ca sa nu se rupa.
Tu probabil ai nevoie de masura 49

| Zekkar explică (pentru Violleta2022):

Îmi poți spune care pordus de la Durex are mărimea 49? Sau altă maŕcă recunoscită si de încredere

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durex are alte masuri si nu-i cazul sa te uiti numai dupa ele, fiindca nu are importanta marca, dar are importanta enorma marimea corecta a prezervativului:

https://www.emag.ro/......DR05WGBBM/

https://www.emag.ro/......DJ4DGPMBM/

| ajutpetoatalumea a răspuns:

N-are treaba