| aandraa000 a întrebat:

Dintre prezervativele Durex care sunt mai bune? Extra Safe sau Ultra Thin? sunt la fel de sigure amandoua?
Si cele cu arome e adevarat ca nu sunt bune pentru a preveni o sarcina?

7 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Alege Ultra Thin. Extra Safe sunt mai groase si "taie" mult din senzatia placuta, in cazul barbatului. Sunt la fel de sigure amandoua, cu conditia sa nu impingi ca nebunul. laughing Cele cu arome sunt mai degraba pentru sexul oral.

| Alcyon a răspuns:

Toate prezervativele pot sa se rupa in anumite conditii (daca sunt expirate, le gauresti cu unghiile, nu le pui cum trebuie, nu esti bine lubrifiata etc). In mod normal n-ar trebui sa ai probleme cu ele. Daca vezi ca se tot rup, e cazul sa te orientezi catre alta metoda contraceptiva, ce ti se potriveste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele cu arome sunt bune doar la oral. Din cate m am informat si eu, de facut sex cu cele cu arome, nu e chiar asa de bine, deoarece ele contin ceva anume ce...nu e chiar atat de sanatos. Cam toate prezervativele sunt bune daca sunt folosite corect. S a intamplat de multe ori, sa se sparga si cel durex, dar cu siguranta sunt bune de calitate toate.

| Cosmin1I a răspuns:

Nici macar prezervativele numai sunt asa sigure.

Răspuns utilizator avertizat
| vanessa63425789 a răspuns:

Eu zic ca ar fi mai bune Durex-Comfort XL

| CheshireDeadCat a răspuns:

Foloseam Ultra Thin şi Elite. Desigur, toate la un moment dat se pot rupe dacă partida a durat mult şi s-au uscat sau dacă nu au fost puse corect. Totuşi din proprie experienţă zic că am folosit doar de 2 ori Extra safe şi culmea ironie, anume astea s-au rupt. Şi da, sensibilitatea bărbatului e mai mică.

Cele cu arome nu sunt bune la nimic. Nici rezistente nu-s şi nici sexul oral nu se face cu prezervativ, că-i absurd aşa.

Eu recomand Ultra Thin.
Pace!