| olfeu a întrebat:

am si eu o intrebare:
Miam facut o pretena si ii cam timida cum pot sa o fac sa nu mai fie asa de timida si sa se canvinga ca o iubesc?

5 răspunsuri:
| Vrajitor a răspuns:

Cu timpul happy

| FlorinBv_7630 a răspuns:

Salut,

Conteaza poate ea e timida ca sunteti la inceput si inca nu te cunoaste destul de bine si spune-i ca o iubesti cand o simti cu adevarat. Poti sa o convingi ducandu-i niste flori sau iesi cu ea la o cina romantica in oras sau mai bine gateste tu o cina romantica asta desigur daca te pricepi. Bafta happy

| Originalone a răspuns:

Aia ii problema copile cu timidele.
Alti se feresc de ele si tu le iei la tine acasa si nu ai ce sa faci cu ele.
Ca le este frica de anumite chesti.

| trăncănici a răspuns:

Fă şi tu pe antivirusu' pe lîngă ea! Dar mă îndoiesc de iubirea ce i-o porţi,e prea devreme a spune c-o iubeşti. Poate că-ţi place de ea mai mult aşa,dar de la a place pînă la a iubi,e cale lungă! Fetelor le place să se simtă protejate,dorite,respectate,adulate. După ce i le oferi pe toate,mai cumpără-ţi o pernă, că se va instala ea în viaţa ta, fără să-i ceri tu!

| covaci101 a răspuns:

Timiditatea se depăşeşte în timp, nu se va întampla treaba asta peste noapte! Trebuie mai întai să vadă că poate să aibă încredere în tine, că o respecţi şi cel mai mult că eşti sincer! Succes!