| gogonica a întrebat:

am si eu o intrebare...nu de mult aproximativ 3 saptamani m-am despartit de prietenul meu, impreuna am avut o poveste de iubire de neuitat, problema e ca eu am fost plecata toata vara din tara a inceput sa nu mai aiba incredere in mine.ne certam mereu!sad acum ca sa ii fac in ciuda ca eu pot gasi repede pe altu m-am combinat cu un vecin de al lui(fostului meu prieten) dar problema e ca el este in Italia si numa la iarna vine. oare am facut bine?sad

3 răspunsuri:
| Binevoitor a răspuns:

Salut

Daca iti place de baiatul cu care esti acum e ok. Nu sunt de acord cu relatiile la distanta. Relatiile la distanta sunt o prostie. Stai cu o persoana care e la sute/mi de kilometri de tine ani intregi. Pentru ce? Gandeste-te ca viata iti trece repede, iar succesul in iubire consta in experienta pe care o acumulezi dea lungul a mai multor relati. Daca stai cu o persoana de 3-5 ani si o vezi numai vara/iarna, ai pierdut 5 ani din viata in care puteai sa ai zece-20-30 de relatii din care sa iti desprinzi experienta. Experienta te va ajuta sa stii ce vrei, te va ajuta sa stii care e persoana cu care vrei sa ramai tota viata. Daca stai cu cineva si e la distanta, si astepti in fiecare zi sa vina momentul sa va vedeti e cea mai buna cale spre esec in iubire.
Iti recomand sa inveti sa fii cu baieti cu care sa te poti intalni, daca vrei sa inveti si peste 5-10 ani sa stii ce barbat merita sa iti fie sot.
Asta-i parerea mea, tu esti libera sa alegi. Poti fii la fel de fericita si langa alt baiat happy.

Multa inspiratie!

| Dydy_7659 a răspuns:

Scuze da stii vorba aia? Razbunarea arma... intelegi ce vreau sa zic?

| xFire a răspuns:

Puteai sa alegi un baiat mai frumos decat el, cu o masina mai frumoasa sau alte atribute care l-ar face pe orice baiat sa isi iasa din minti. Faza cu vecin/prieten al fostului ma lasa rece si o cred invechita. Fii eleganta! Gandeste ZuMbA! laughing Succes!