| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru fete in special: care ati facut sex fara penetrare si cum este?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fara penetrare este naspa

| DNSK a răspuns:

Copii de azi viitorul de maine..baga droguri sex si alcool in loc de vitamine..frumos ce pot sa zic..de ce nu-ti intrebi parintii? ei ar trebui sa stiehee hee

| Sexualitate a răspuns:

De regulă, când se vorbeşte despre "a face sex" se are în vedere actul sexual cu penetrare vaginală. Dar până şi acest act sexual poate fi (şi de regulă este) constituit din mai multe acţiuni sexuale, unele dintre ele presupunând practici sexuale anume. Din această perspectivă, ca exemplu, şi pettingul (care ar fi stimularea erotică pe nedezbrăcate..., evident, fără penetrare!) este un act sexual în sine. Cu atât mai mult, tot ca exemplu, sexul oral (...care se poate finaliza cu orgasm). Până şi acţiunile autoerotice pot fi percepute ca act sexual, fie că se încheie cu orgasm, fie că nu au în vedere orgasmul.

| neutrino a răspuns:

Nu stiu daca trebuie sa o iau ca pe o gluma proasta sau pur si simplu e chiar o mare prostie in capul tau.

| h3r a răspuns:

Spune-mi care este diferenta dintre cel "cu penetrare" si cel "fara penetrare.

Astept reply! Atunci o sa-ti raspund.

| Felys a răspuns:

Presupun ca este vorba ori de masturbare clitoridiana ori sa iti faca cineva sex oral, incearca si ai sa aflii cum este

| pisicutzamik a răspuns:

Sex fara penetrare :?, explica la ce te referi ca eu nu am inteles, sex oral sau sa mimezi ca faci sex?

| Cleopa a răspuns:

"sex" fara penetrare nu exista...asta se numeste sex, atunci cand un cuc intra intr-o pasarica. celelalte tipuri sunt sex oral, sex anal, sex virtual...tu la care te referi?

| caterinasmile a răspuns:

Http://www.eva.ro/......31497.html
Sper sa-ti fie de folos :*

| ChisanCezar14 a răspuns:

Sexul fara penetrare este ca mancatul fara mancare!