| Didxy a întrebat:

se poate circula cu o masina fara permis, adica de 16 ani pe drumurile nationale? Mersi. Si scuze de categorie.

4 răspunsuri:
| underground05 a răspuns:

Da...dosar penal

| AlinKun a răspuns:

Nu se poate in Romania inca
spre viitor posibil sa se faca si la noi modelul american de la 16 ani in statul respectiv ex:Florida cea ce la noi este cam greu datorita administratiei teritoriale

| raluk27 a răspuns:

Nu, pe nici un fel de drum, nici national, nici european, nici autostrada. Poate comunal sau satesc, ori in spatele casei sa dai 2 ture sa vezi cum e la volan, dar atat. Nu pe drumurile publice unde te poate vedea cineva sau politia, ca i se intocmeste dosar penal celui care ti-a dat masina.

| CiprianTPU a răspuns:

Eu zic sa incerci si apoi ai sa vezi ce se intampla! Riscul e prea mare iar daca se intampla ceva, iti strici viitorul. Iti fac dosar penal si cred ca nu e prea placut.