| anonim_4396 a întrebat:

Pot circula fara permis pe drumurile publice cu un scuter electric? Mentionez ca am 14 ani.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu poti circula, trebuie sa ai cel putin 16 ani si permis de conducere categoria AM.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de minim 16 ani si permis de conducere categoria AM

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca circuli pe pista destinata bicicletei, corect, nimeni nu-ti va reprosa nimic, cata vreme nu deranjezi pe nimeni.Pe carosabil, iti trebuie totusi permis AM si cel putin 16 ani sau insotitor.

| Sinceritate777 a răspuns:

Eu stiam ca nu, iti trebuie permis categoria A.winking