| Edyez a întrebat:

Am si eu o intrebare, vreau sa merg cu o fata la banchet si cat de cat ma am cu ea doar ca nu stiu cum sa ma bag in seama cu ea. Gen o intreb ce faci... iar apoi? Voi ce ati spune dupa ce sigur va spune 'bine' si probabil 'tu?'. Cum as putea sa fiu eu cel care merge cu ea, adica sa fiu eu 'primul pentru ea'. Intreb asta deoarece altii au planuri iar eu care chiar am sanse stau ca un anonim si nu i-o spun. Nu as vrea doar sa-i spun daca vine cu mine, as vrea mai intai s-o surprind cu ceva, sa vorbesc ceva cu ea si s-o fac sa se simta bine apoi sa-i spun. Niste sugestii? Poate unii ati trecut prin asta si imi puteti da un sfat... dau funda.

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Doar pierzi timp.laughing
Dacă o vrei, o întrebi și atât. Fii subit.
După „Bună X." îi spui „Intri cu mine la banchet?" fără vrei să vii cu mine că se poate să fie o miștocară și apoi să te țină din scurt.laughing și apoi o să vezi ce îți zice. dacă zice că nu, e clar nu. Dacă zice da/poate/nu știu este da.
Baftă.

| Edyez explică (pentru NAT0):

Sa ii spun în fata sau pe whatsapp? Fata in fata nu prea am ocazii între patru ochii și m-aș rusina:-s.

| NAT0 a răspuns (pentru Edyez):

Îi spui, vino puțin cu mâine până mai încolo și dacă nu e vreo speriată de bombe o să vină și ai ocazia s-o întrebi. pe wapp/Facebook pari ciudat și nu vrei asta.
Lasă rușinea. dacă nu vrea, te consolezi cu ideea că ai încercat și încerci și cu altele...

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si d ece nu poti s ao intrebi daca vrea sa mearga cu tine la banchet?
Ce te blocheaza?
ia-ti inima in dintii si intreab-o inainte sa fie intrebata de alt coleg si tu sa ramai cu buzele umflate.

| Edyez explică (pentru Violleta2022):

As vrea sa prind momentul potrivit... Nu așa s-o întreb direct acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zici direct dupa ce o intrebi ce face si asa, apoi zici ceva gen "Auzi, ai vrea sa vi cu mine la banchet", sau ceva de genul.

| Anonimplaygirlls a răspuns:

Buna! Mai întâi te duci la ea o întrebi ce face si așa iar apoi o întrebi de o temă daca si a făcut o si o rogi sa ti de a si tie si apoi duoa ce scrii tema ii duci caietu ii mulțumești si o întrebi tu cu cine mergi la banchet si daca zice că nu merge cu nimeni ii zici: n ai vrea sa mergi cu mine?
Sper ca te am ajutat, succes!