| BongThugs a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Am 14 ani si vreau sa imi incep viata sexuala.
Imi puteti da o scurta descriere cam cum este?happy

Răspuns Câştigător
| flori210 a răspuns:

Uite.eu iti dau un sfat! nu te grabi! daca acea persoana nu este speciala pentru tine, atunci n-o face...ai rabdare pana vei gasi persoana potrivita...iti zic eu e mai frumos asa.dar daca nu vrei neaparat sa existe si dragoste intre cei doi parteneri, crede-ma ca nu e prea frumos, dar cred ca e placut.eu mi-am inceput viata sexuala acum 4 luni si am fost amandoi virgini si ne iubeam extraordinar de mult.si sincer acum ne iubim din ce in ce mai mult.deci daca vrei ceva special,cerceteaza. daca nu, iubeste liber si fara obligatii.

oricum prima data e dureros si pentru fete si pentru baieti.
dar din a doua, cateodata si din a treia incercare, totul o sa fie super! fundita?batting eyelashes

13 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Dar,nu mai bine ai incepe sa sudiezi ceva, sau sa faci sport de performanta, sau sa vezi ce talente ascunse ai?

| TeoPT a răspuns:

Nu o face. Vei regreta toată viața.

Ai risc de zeci de ori mai crescut să faci cancer de col uterin decât dacă o faci peste 17 ani. Așteaptă până la 17 ani.

Băiatul sigur își va bate joc de tine.
Posibil să rămâi însărcinată.
La cât de proști sunteți unii, sigur veți contacta o boală cu transmitere sexuală.
Cu cancerul am zis deja.
Îți vei pierde demnitatea ca om.
Îți vei distruge viața.
Să mai adaug?
Aaa. da. Ești proastă de puți! Dacă ai și tu acolo IQ-ul mai mare ca al unei maimuțe îți vei da seama de ce trebuie să NU o faci.
Baftă

| ana_2556 a răspuns:

Cand ai varsta potrivita este un lucru extraordinar. Pentru varsta pe care o ai tu, probabil un calvar. Daca esti fata gandeste-te ca poti ramane insarcinata, poti contacta boli cu transmitere sexuala, poti face cancer de col uterin pentru ca corpul nu este destul de dezvoltat pentru o asemenea experienta;; daca esti baiat, poti lasa o fata insarcinata, boli poti contacta de asemenea. De ce nu mai astepti cativa anisori? Ai 14 ani! Joaca-te si tu cu masinute, papusi, iesi cu prietenii cu bicicleta si asa mai departe... Fa lucruri normale pentru varsta ta! Nu sex! Clar nu e potrivit pentru varsta pe care o ai.

| Dennys1521 a răspuns:

Pai eu zic ca e o varsta cam frageda pentru a incepe viata sexuala dar daca intr-adevar te simti pregatita atat fizic cat si psihic o poti incepe.o recomandare foloseste prezervativul si daca poti mai asteapta un an doi

| NoSmile a răspuns:

Buna. eu zic ca esti cam micuta pentru asta. chiar te simti pregatita? nu trebuie doar sa vrei,ci sa si fii pregatita, mai ales psihic. se poate ca dupa ce vei primi o noapte de neuitat, ca partenerul tau sa te lase. nu ai nici o certitudine ca va ramane cu tine dupa aceea.iar tu te vei simti folosita. ai grija de tine.

| Georgiana21 a răspuns:

Eu as zice sa-ti vezi de adolescenta ta, nu sa te gandesti la zbenguieli.

Of, globalizarea astaaaa happy

| andrei a răspuns:

De ce?

| lavyBandB a răspuns:

Daca te.ai gandit ca vrei sa faci lucrul asta trebuia deja sa stii ce presupune, nu sa ne intrebi pe noiwinkingInformeaza.te

| b342 a răspuns:

Buna.
Ce vrei sa faci?!straight face Cum sa-ti incepi viata sexuala la 14 ani? Mai copile, nici nu esti dezvoltat bine si vrei sa treci la "impins"? Viata sexuala se incepe la 17-18 ani, atuni cand corpul este dezvoltat foarte bine. Poate ca tu crezi ca esti pregatit, dar crede`ma.nu esti pregatit deloc.Mai asteapta cativa ani, dupa aia treci la faza cu " impinsul". Parerea mea.
Pa, pa.happy

| Reek54 a răspuns:

Mde...dureros si naspa prima data...straight face
daca nu e urgent...ar fi bine sa mai astepti, pentru ca na.ai tot timpul din lume happy si pentru asta.

| Cocoa a răspuns:

Care-i graba?

| BongThugs explică:

Sunt baiat ! laughing

| Puţifer a răspuns:

Păi...
se introduce x-u` în y.
foarte simplu.