| gino79 a întrebat:

am si eu o problema:
Am o prietena la care tin foarte mult, o iubesc enorm etc etc problema care e, de fiecare data cand sunt cu ea, o sarut, o iau in brate, stau in pat si ne mai pupam provocator imi dau drumul fara sa vreau ( tot timpul, oriunde, afara, in casa, cand ne intalnim, pur si simplu cand ne pupam pe gura de cateva ori, gata. imi curge acel lichid fara sa vreau..nu stiu ce am) cand vreau sa facem dragoste nu mai am cum fiindca imi este frica de acel lichid care s-a scurs (il simt intr-un fel si nu il pot controla, increrc sa ma incordez, sa ma mut pe alte parti ca sa nu iasa dar tot iese, orice i as face.) nu vreau sa o las gravida sa am problema asta pe cap.
Se poate rezolva cumva? Sa pot face dragoste fara grija ca acel lichid se va scurge inainte de inceperea actului sexual?
e naspa ca dupa ce ne pupam/o ating oriunde imi curge acel lichid fiindca( cred ca ma excit foarte tare) si se face moale si nu mai pot face nici o treaba cu ea fiindca s-a scurs lichidul si se lasa moale apoi daca continui mi se scoala iar si iar imi curge. ea vrea, o vad dar eu nu i am spus de problema asta si vreau sa ma ajutati sa nu pierd aceasta relatie din cauza unei probleme dintrastea.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca penisul la un moment dat isi pierde erectia si redevine la starea sa naturala adica flasca, inseamna ca s-a produs ejacularea involuntara fiindca nu reusesti sa-ti controlezi nici emotivitatea si nici excitabilitatea exagerata, stari care provooaca disfunctia denumita ejaculare precoce. In cazul tau se pare ca este vorba de asa numita ejaculare precoce care se produce imediat dupa instalarea excitatiei indiferent de natura acesteia. Ejacularea precoce este apreciata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie, a surescitarii, a starii de abstinenta prelungita, dar mai ales in cazul tinerilor/adolescentilor, din cauza faptului ca lipseste vieta sexuale deci implicit si a lipsei de... experienta sexuale. Se considera ca NUMAI dupa trecerea unui anumit timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale si DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale constante, cat mai numeroase si mai ales ca acestea sa fie intretinute cu una si aceeasi persoana, uneori in timp de cca. 2-3 ani se va obtine experienta sexuala necesara pentru a putea coordona, controla si retine ejacularea pe o perioada dorita. Doar daca se procedeaz astfel, in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare se stabilizeaza devenind una normala. In prezent nu exista pe piata/comert niciun medicament sau produs/preparat pentru tratarea acestei afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente de "specialitate" si cu adevarat eficiente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita adevarata, unica ar reprezenta tratamentul adecvat fiindca numai prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

| HadesSs a răspuns:

Bea ceva inainte sa te apuci de treaba si zi-mi cum a fost de preferat vin rosu happy

| ShamelessQboy a răspuns:

Încearcă Exercitiile Kegel sunt exercitii care implica incordarea muschilor pubococcigieni. Acestia sunt localizati in zona osului pubian, sub organele genitale atasate la coccis. Sunt prezenti atat la barbati, cat si la femei.
Printre beneficiile actionarii muschilor pubococcigieni se numara:
consolidarea erectiilor mai ferme si de lunga durata
imbunatatirea fluxului de sange catre penis
mentinerea sanatatii prostatei
imbunatatirea unghiului de erectie
extinderea indirecta a penisului (prin cresterea fluxului sanguin de la nivelul penisului)
cresterea volumului cantitatii de sperma ejaculata
producerea unor orgasme mai puternice si a ejacularilor mai intense
marirea distantelor dintre momentele ejacularii la un barbat
consolidarea muschilor vezicii urinare
amplificarea controlului ejacularii, ceea ce creste rezistenta sexuala si duce chiar si la orgasm masculin multiplu
În plus, evita pozitia milionarului, cele mai eficiente poziții antiejaculare sunt cele care nu solicită absolut deloc musculatura pelviană. Încerca poziția în care femeia stă deasupra, lingura sau poziția pe la spate când ambii parteneri stau în genunchi.
Eu personal acum reușesc să îmi controlez ejacularea cat de mult vreau, si ore uneori o las sa aiba loc când simt că deja sunt extenuat fizic.
Si eu cand mi-am început viata sexuală cu iubita mea din acea vreme, m-am confruntat cu probleme asemănătoare chiar mai diverse, am avut noroc de un prieten mai experimentat care ne-a învățat multe secrete din arta sexului.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat