| AnneM123 a întrebat:

Am facut-o neprotejat si imi tot curge un lichid verde din vagin. Am avut problema asta si cand eram virgina dar nu atat de mult si am tratat-o la un moment dat... plus de asta este normal ca lichidul de excitare sa fie atat de mult in timpul actului? E excesiv.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Secretia cu aspect de ''lichid verde'' care se scurge din vagin, poate sa existe in cazul unei infectii vaginale netratate corespunzator.
Cantitatea de secretie lubrifianta produsa de glandele existente in mucoasa vaginala, poate sa varieze de la foarte mica/putina la foarte multa, excesiv de abundenta in cazul asa numitului vagin ''balos''. Multa sanatate!

| AnneM123 explică (pentru corbulalbrosu):

Si daca este atat de abundenta este normal?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AnneM123):

Raspunsul d.p.d.v. medical corect este DA. O astfel de situatie exista in cazul unui numar insemnat de femei (probabil peste 10%). Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curgerile vaginale anormale au, in general, un aspect mai lichefiat decat scurgerile vaginale normale sau leucoreea. Consistenta scurgerilor vaginale anormale este mai crescuta, vascoasa sau grunjoasa. Culoarea scurgerilor vaginale anormale poate fi gri, albicioasa, maronie sau verzuie. In cazul in care se manifesta semnele descrise, poate fi vorba de desfasurarea unei infectii sau a unei conditii patologice. Scurgerile vaginale anormale pot fi asociate si cu prezenta unor simptome precum pruritul, senzatiile de usturime in timpul urinarii sau sangerarile vaginale intermenstruale. Factorii cauzali ai scurgerilor vaginale anormale pot fi reprezentate de dereglari de ordin hormonal sau ale ciclului menstrual, de contractarea unor boli de natura neinfectioasa sau de boli de natura infectioasa, cu transmitere pe cale sexuala. Intre cauzele determinante ale scurgerilor vaginale anormale se numara polipii cervicali, dermatita vulvara, cancerul vaginal, cancerul ovarian, cervicita, vaginozele bacteriene, candidoza, trichomonoza, gonoreea, negii genitali, instalarea menopauzei, oscilatiile radicale ale nivelului de estrogen sau prezenta fibroamelor uterine. Scurgerile vaginale de culoare verzuie si cu aspect spumos reprezinta indicii ale infectiei cu Trichomonas, iar secretiile vaginale de culoare verzuie deschisa, manifestate in special de catre femeile gravide, de persoanele diabetice, persoanele supuse tratamentelor cu penicilina sau alte antibiotice puternice si indica desfasurarea unei infectii de natura micotica.

https://www.i-medic.ro/simptome/scurgeri-vaginale-de-culoare-verzuie

| Cineva797406016386 a răspuns:

Ai grijă că alea-s scurgeri de canal

| Annihilation_Striker_2000 a răspuns:

Daca nu mai bag smantana cu ciuperci iti zic eu ca nu o sa mai fie verde lichidul, in caz ca te deranzeaja doar culoarea eu zic sa bei vopsea albastra sau ce culoare preferi tu si iti zic eu ca viata ta se va schimba radical inspre un bine fara sfarsit dar in caz ca vrei sa te alineze cineva iti dau aici serviciul de apelare al liniei lui lenctarie alex https://www.fyrebox.com/play/nectarie-cainele-de-rasa-_Bx7PY8veY