| macelarix a întrebat:

am si eu o problema cat de cat intima. big grin
Am o relatie cu prietena si suntem ambii virgini, problema e ca vrem sa o facem anal, ea nu prea a fost de acord pana la urma am reusit sa o conving cu greu... si cand sa intru in actiune observ ca penisul meu nu mai era in erectie totala...straight face
Sa fie de la emotia primului act sexual?
Trebuie neaparat lubrifiant?
Cateva sfaturi va rog big grin

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este foarte dificil sa iti pierzi virginitatea 9pentru ambii parteneri) prin sex anal. Acesta este o perversiune sexuala strict rezervata majorilor (este infractiune daca vreunul dintre voi este minor) si care se poate face numai in anumite cupluri si numai dupa mai multi ani de realtie sexuala normala. este normal sa nu o poti face, fiindca subconstientul tau este mai inteligent decat tine si iti arata ca gresesti profund. In plus, iti cam violezi partenera daca ai convins-o cu greu (actul sexual trebuie sa fie egal dorit de ambii parteneri, nu unul sa se lase cu greu, mai mult fortat). probabil ai niste sentimente pentru ea (foarte mici si neimportante de vreme ce nu esti capabil sa o astepti pana va fi pregatita) si ti-e greu sa o fortezi sa faca sex impotriva dorintei ei. In plus, trebuie sa stii ca sexul anal se practica, din motive de igiena. obligatoriu cu prezervativ (si lubrifiant macar la inceput).

| Clarity a răspuns:

Eu zic sa faceti sex normal la momentul potrivit...

| deeeeea1 a răspuns:

Emotiile, emotiile..Mai incearca si o sa reusesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana22B a răspuns:

Daca vreti sa o faceti anal trebuie NEAPARAT lubrifiant, de preferabil mai bine nu.O va durea foarte tare si doar dupa mult timp se va putea bucura...eu zic sa incercati normal, asa e cel mai bine si devine placut pentru ambii parteneri in scurt timpwinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă vrei s-o "pierzi" DEFINITIV, atunci poţi "încerca" sexul anal cu ea - aşa cum spunea şi Ioana6511, la PRIMELE 5-10 ( sau chiar 15 ) contacte DOARE foarte tare, mai ales că sunteţi "începători"!

Sexul anal este RECOMANDAT celor cu vârstă 30+, care sunt destul de MATURI ca să ştie ce şi cum să facă...

Şi aşa ai spus că ai "convins-o" GREU - dacă o va şi DUREA foarte tare, e posibil să o pierzi definitiv!

Eu vă recomand să faceţi sex "normal" ( vaginal ), când va fi "pregătită" - TREBUIE să ai RĂBDARE cu ea ( depinde şi de vârsta voastră )!

Până atunci, vă recomand sexul oral RECIPROC...

Ca răspunsuri la întrebările tale : ai "pierdut" din erecţie datorită emoţiilor - şi este NEAPĂRAT nevoie de lubrifiant - preferabil să foloseşti şi prezervativul la primele contacte, împreună cu lubrifiantul, deoarece "alunecarea" va fi mai uşoară!

| Bogdan_Andrisan_1993 a răspuns:

Deci ca sa iti explic cum trebuie sa faci.
1.Get erectie totala.
2. Fara mila infige-o in dorsalele doamnei.
3.lol moment.