| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. M-am despartit de prima mea prietena acum doua saptamani ( ma rog, de fapt ea de mine) si nu o pot uita. Eu sunt din Timisoara, iar ea din Oradea, si ea a spus ca motivul e distanta, dar eu nu sunt sigur nici daca chiar m-a iubit, in clipele scurte petrecute cu ea. 4 zile a durat relatia, o zii am fost acolo dupa care 3 am continuat pe messenger. Chiar acum cateva zile s-au dat 2 fete la mine dar nu am prezentat interes din aceasta cauza. Ma simt aiurea tot timpul si chiar si la ore ma deranjeaza. Imi pierd atentia cand imi readuc aminte de clipele petrecute cu ea. Toti ma vad si spun ca arat groaznic ( in sensul ca inainte eram cu glume, caterinca etc. ) si ca trebuie sa uit. Dar intrebarea este CUM? Nu mai stiu ce sa fac sa imi pot reveni la normal.

Răspuns Câştigător
| mada_9093 a răspuns:

Buna! eu nu cred ca trebuie sa o uiti trebuie sa iti amintesti toata viata prima ma ta prietena trebuie sa iti amintesti cele mai frumoase clipe cu ea dar trebuie sa accepti ca a trecut s-a terminat. trebuie sa incerci sa iti revii la normal sa ai alta relatie (ma rog asta poate fi bine sau rau depinde de starea ta)ai putea sa fi din nou glumet sa iti traiesti viata din plin si sa nu te mai amagesti cand te gandesti la ea. cand te gandesti la ea trebuie sa simti ca cineva te-a iubit macar pentru o zi. deci fi fericit ca ai avut o prietena nu te gandica v-ati despartit fi fericit ca prietenii tai sunt alaturi de tine si treci peste asta ca o sa mai iubesti multe alte fete in viata nu e ea unica
sper ca te-am ajutat
succes!

2 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Foarte bune piese...happy
black Horse. capul sus!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Macar tu ai pentru ce lupta. altii au doar vise. sunt multe de spus... poate fata nu te place. eu am mai patit-o cu distanta si cu ajutorul unui psiholog mi-am revenit. asa si a doua oara. a treia am apelat la nuzica. ma simt f bine acum. doar visez si astept momentul potrivit... asculta guns n roses-don't cry, november rain, si mai ales paradise city, sweet child o'mine. aerosmith- amazing, cryin', angel, crazy. pe mine ma mai ajuta gareth gates. mai ales cand afli semnificatia versurilor intri in transa. ma ajutat fffffff mult muzica. si in orice!