| RxDooM a întrebat:

Salut Tpu..am un subiect cam ciudat intr-un fel...Am un coleg de clasa care o stie pe fata asta (visez la ea de cand am vazut-o prima data pe fb prin 2012 si prin visez vreau sa zic ca mi-a sarit in ochi si am zis wow nu ma gandesc la ea de 3 ani) in vacanta de Pasti am organizat un gratar cu mai multi colegi si prieteni, si super random i-am zis la colegu asta al meu s-o cheme si pe ea. Dupa ce l-a refuzat pe motiv ca nu cunoaste pe nimeni el m-a rugat sa ma bag in seama cu ea si sa incerc s-o conving.Am inceput sa-i scriu si evident ca nu am reusit s-o conving DAAR am tot vorbit cu ea cateva zile pe fb. Dupa a venit 1 mai si prin intamplare am mers in acelasi loc.Acolo am facut prima data cunostinta fata in fata si am facut gratar impreuna si am ras si ne-am distrat si am povestit.Vineri am mers in parc cu niste prieteni si era si ea (nu am mai vorbit de la 1 mai) si cand m-a vazut m-a pupat (pe obraz) si am stat impreuna si am stat cu capul la ea in brate si ne-am simtit bine de parca ne-am cunoaste de cativa ani, dupa am mai vorbit pe facebook.Sambata am fost la un Fest si ea m-a cautat printre toti oamenii aia si eram chiar in primul rand la concert si m-a intrebat cat mai stau dar trebuia sa merg undeva.
Intrebarea mea este:Este oare interesata de mine? Nu-mi scrie ea niciodata, mereu ii scriu eu pe facebook dar si cand incepem sa vorbim... vorbim mult. Poate nu este genul de persoana care sa vorbeasca mult pe facebook adica si eu sunt tot asa in 70% din cazuri.
P.S:am scris toate detaliile pe care le-am facut de ex.m-a pupat pe obraz, m-a cautat ea, m-a intrebat cat mai stau..nu pentru ca sunt "boboc" in ale relatiilor doar ca imi place sa cred in semne si lucruri marunte.
Evident ca dau funda.

Răspuns Câştigător
| Atlas33 a răspuns:

Ori de cate ori vine vorba despre iubire, oricat de clara este evidenta, avem tot timpul nevoie sa fie subliniata cu rosu.Nevoia de asigurari ne impiedica sa vedem, sa intelegem ceea ce altii vad cu ochiul liber si inca de departe.In primul rand e natural pentru ea sa astepte si tu sa o cauti, pentru asta ca nu iti scrie prima pe facebook.Sunt oameni ce se cunosc abia, dar au insa ciudata impresie ca se cunosc de-o viata, e vorba de atractia sufletelor ce nu pot fi conditionate si nici nu tin cont de prejudecati, vorbesc alta limba si nu tin cont de vocea mintii ce ne impiedica sa spunem ceea ce simtim si dorim cu adevarat.Inceteaza sa-ti turmentezi inima cu atatea intrebari. Ti-ai pus capul in poala ei, afla ca si inima ta si-a facut deja loc in sufletul ei.

3 răspunsuri:
| master2000Vlad a răspuns:

Awww :3. A fost una dintre cele mai sweet intrebarie care le-am citit pana acum

| master2000Vlad a răspuns:

Intrebari*
scuze, sunt pe tel

| neutrino a răspuns:

Este interesata si de tine.