| AndreiDesire a întrebat:

as vrea sa stiu mai multe detalii cum aflu daca o fata ma place sau cum sa o abordez deoarece am luat niste semne daca o fata ma place si nu a mers dupa mam simti foarte rau si molesit fara chef de orice.

Răspuns Câştigător
| Lucifrex a răspuns:

Daca o fata te place sau nu, iti vei da seama foarte usor, va dori sa vorbeasca cu tine, sa iti ofere atentie, si va rade la glumele tale chiar daca par un discurs pentru o inmormantare. Si in plus, nu o sa aflii decat daca iti vei face curajul sa vorbesti cu una, incearca sa citesti, sa iti mentii corpul sanatos, si sa inveti lucruri noi, pentru a avea cat mai multe subiecte de discutie, astfel incat sa ii pari o persoana langa care nu ar putea sa se plictiseasca, dar nu uita, nu trebuie sa insisti sau sa ii scrii din 3 in 3 minute, astfel va zice ca esti mort dupa ea. Incearca sa o cunosti pas cu pas fara sa te grabesti si o sa vezi ca este mai bine, incearca sa iti castigi o intalnire cu ea, de exemplu zii ca ai vrea sa vezi un film (dar mai intai sa stii ce genuri de filme ii plac, iar dupa sa te interesezi ce filme ruleaza la cinema) si daca ar vrea sa il vada si ea..si boom..esti langa ea..intr-o sala intunecata, unde dupa un timp poate o poti lua de mana si chiar saruta, cine stie. Bafta!

| AndreiDesire explică (pentru Lucifrex):

De citit citesc dar faza e ca noi nu discutam doar ne uitam unul la altul cu coada ochiului pe ascuns si unii colegi si colege mi-au spus ca ea ma place dar eu nu vreau sa fac greseala din nou si mersi poate reusesc sa o abordez de craciun poate cine stie facand asta ii fac un "cadou" daca stii ce zic dar mersi m-ai ajutat tu castigi funda.

5 răspunsuri:
| StefanCosmin a răspuns:

Daca e sociabila cu tine, te place, daca te ignora, nu te place. Daca totusi te place, incearca sa i spui ce simti, nu ai nimic de pierdut

| AndreiDesire explică (pentru StefanCosmin):

Ba da e de pierdut ca ultima oara deprimare la maxim si asta e faza ca ea si eu ne uitam unul la altul cu coada ochiului si rareori vorbim fata in fata. Si idea este ca unele prietene al ei spun ca ma place si unii baieti si nu vreau sa repet greseala. Dar mersi

| InaRs a răspuns:

Sunt fata! Noua cand ne place de un baiat, lasam orgoliul, ne luam inima in dinti si vorbim cu el, spunem toate prostiile doar ca sa avem subiecte de vorba, ii acordam atentie, ii scriem mereu, ne uitam in ochii lui cand vorbim cu el si ne rusinam repede cand ne spuneti ceva care sa ne convina, ni se dilata pupilele si avem un zambet tamp pe fata. Suntem copilaroase in preajma voastra si de multe ori ne pierdem. Indiferent de varsta, caracter si "duritate", toate reactionam asa cand suntem indragostite.

| AndreiDesire explică (pentru InaRs):

Faza e ca ea nu prea discuta cu mine si nici eu nu ma uit la ea de frica sa nu creada ceva rau despre mine. Dar unele prietene ale ei si prieteni ai mei ar spune ca ma place. Mi-e frica sa fac o greseala din nou dar mersi de pont. Eu ma uit la ea doar cu coada ochiului la fel si ea. Oricum din nou mersi de pont sarbatori fericite.