| gabyqqqq a întrebat:

Salut.tpu as vrea sa stiu si eu la ce varstra ma pot masturba

Răspuns Câştigător
| XxTerrorxX2 a răspuns:

Ăăm... De la 12 ani ar fi normal, dar nu iti recomand, ajunge sa fie ca un drog. Nu este chiar asa interesant pe cat crezi

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru doctorandus):

Am zis că este CA SI un drog, ar trebui sa citesti de doua ori
Apropo, cum adică îl încurajati sa facă asta?

| doctorandus a răspuns (pentru XxTerrorxX2):

Nu e ca niciun drog. In general adolescentii care nu se masturbeaza sunt impotenti sau betegi.

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru doctorandus):

Adica,tu insinuezi ca ai vazut 6% din populatia lumii si ai tras concluzia ca ei sunt mai betegi si sunt niste ipotenti? Te asigur unii sunt chiar mai apti decât tine, din grupul ala "ipotent" si "beteag"

| doctorandus a răspuns (pentru XxTerrorxX2):

Cum era bancul ala? 90% din barbati recunosc ca se masturbeaza, restul de 10% sunt mincinosi patologici. Care ar fi motivele sa nu se masturbeze: impotenti, fimoza (se poate opera), handicapati (nu sunt in stare sa se masturbeze), speriati de bombe (obsedati de focul iadului) si cei cu neveste nimfomane.

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru doctorandus):

....si cei care nu au simțit nevoia sau nu au auzit

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cu cat mai tarziu/cu atat este mai bine.
Cauta sa ai alte preocupatii in afara de satisfacere manuala...
O zi bunahappy

| anonimguy3 a răspuns:

Eu sincer am inceput la 10 ani (cu tot cu ejaculare nu doar frecatu de menta) deci 10-14 ani.

| ale28bz a răspuns:

Te poţi masturba de la vârsta de la care simţi nevoia să o faci, nu ai să orbeşti, nu îţi strici creşterea, poate doar să slăbeşti puţin. Se spune că te cunoşti mai bine Ha, ha, ha dă puţa noroc cu mâna într-o strânsoare de durată, sau nu. Idea e să nu o faci prea des că rămâi fără energie (te moleşeşte, datorită eliminări unei porţi bune de proteine, asta dacă ejjaculezi, dacă nu ai să rămâi doar cu febră musculară de la exces).

| doctorandus a răspuns (pentru ale28bz):

150 mg proteine? Daca mananci un gram de paine cu un gram de unt le-ai pus la loc.

| diaadb a răspuns:

De la ce varsta simti nevoialaughing