| Petre_George_1998 a întrebat:

Salut.Tpu imi place foarte mult de o fata si nu stiu cum sa ma adresez ma pueti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Buna...
Eu te sfatuiesc ca inainte sa actionezi sa incerci sa aflii cat mai multe despre ea de la prieteni, cunostinte etc. Asa vei stii si cum sa o abordezi.

Poate reusesti sa aflii daca si ea te place sau ce crede despre tine. Cu cat ai mai multe informatii cu atat mai bine.

Iar daca pana la urma te hotarasti sa i te adresezi ia-o usor, sa nu pari prea insistent sau "disperat". Da-i de inteles ca esti interesat sa o cunosti mai bine, nu-i spune din prima ca o placi fiindca s-ar putea sa se sperie si sa inceapa sa te evite apoi.

Trebuie sa o faci sa aiba incredere in tine de aceea e bine sa te straduiesti ca mai intai sa fiti buni amici. Apoi lucrurile vor continua de la sine. happy

| OnlyOlly a răspuns (pentru Anton_Elisa_Andreea_1993):

Elisa, vorbesc cu o fata pe mass de un an de zile, am mai iesit si afara dar mai rar. Crezi ca ii place de mine? adica ea ma baga tot timpul in seama pe mass. chestia e ca si mie imi place foarte mult de ea si incerc sa fiu cat mai amuzant si chiar reusesc(am inteles ca unor fete le plac baietii cu simtul umorului). pe mass vorbesc cam 2 ore cu ea in continuu. ce crezi simte ceva pentru mine sau doar e draguta?

| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns (pentru OnlyOlly):

Buna wally,
Hey, nu trebuie sa iti faci griji fiindca eu zic ca esti pe drumul cel bun daca spui ca pastrati legatura si vorbiti des pe mess. Daca tu o placi mult atunci e bine "sa-ti joci cartea" si sa o faci si pe ea sa te placa.
E adevarat, e bine sa fii amuzanat cu fetele, iar daca observi ca o fata rade la glumele tale inseamna ca intr-adevar le apreciaza, ca te considera un tip de treaba si ca vrea sa petreaca timp cu tine. Profita de asta pentru a sta cat mai mult de vorba cu ea si nu-ti fie teama sa-i spui ce gandesti in legatura cu orice subiect de discutie apare. Arata-i ca poti fi si glumet si serios si un tip de incredere atunci cand este cazul. De obicei fetelor le plac baietii care stiu sa le asculte si sa le inteleaga atunci cand au o problema, dar care pot si sa le faca sa rada atunci cand e momentul.

Un alt lucru pe care as vrea sa ti-l spun este ca ar fi bine sa va vedeti din cand in cand, sa iesiti impreuna doar voi sau cu prietenii pentru ca asa cunosti cel mai bine o persoana, stand cu ea de vorba fata in fata. Ai grija ca de fiecare data cand va intalniti sa ii lasi o impresie buna. Fii tu insuti, poarta-te firesc si normal si totodata incearca sa iti dai seama daca si ea face la fel. Deci incearca sa faci in asa fel incat sa va vedeti deoarece, desi voi vorbiti mult pe mess, ea poate oricand sa cunoasca alt baiat si sa inceapa sa-l placa pe el.

In cazul in care iti dai seama ca te place sau pur si simplu te hotarasti sa ii spui ce simti, ia-o incet, nu te grabi, planuieste dinainte ce si cum sa ii spui. Nu ii spune direct ca sa nu o iei prea tare prin surprindere, ia-o mai pe ocolite, spune-i despre lucrurile care iti plac la ea, despre faptul ca o consideri o buna amica, dar si o fata frumoasa de care te poti oricand indragosti.

Totusi, sper sa nu ma insel, dar eu cred ca te place, am dedus asta din ce mi-ai spus tu despre ea. Daca te simti pregatit, e bine sa faci urmatorul pas ca relatia voastra sa fie mai mult decat o simpla amicitie. Poate ca ea te place si asteapta un semn de la tine. Nu pierzi nimic daca incerci.

Eu iti doresc multa bafta, iar daca mai ai vreo nelamurire oricand sa ma intrebi. numai bine happy

| OnlyOlly a răspuns (pentru Anton_Elisa_Andreea_1993):

Mersi mult, am sa incerc sa pun in aplicare toate sfaturile date de tine. Eu am inceput sa cred ca ea simte ceva pentru mine deoarece eu nu ma descurcasem la matematica intr-o zi si ea s-a oferit sa ma ajute fara sa o rog eu