| anonim_4396 a întrebat:

astept parerile voastre! cum e mai bine? intr-o relatie sau singur? happy

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,pai in fiecare situatie exista si parti bune si rele.Partea buna a faptului ca ai o relatie e ca esti alaturi de persoana iubita,ca relatia implica iubire si daca esti intr-o relatie inseamna ca iubesti persoana de langa tine sau cel putin asa ar trebui.E bine sa ai o relatie pentru ca ai cui sa ii spui ce ai pe suflet,ai pe cineva alaturi, puteti face diferite activitati impreuna, iubesti si esti iubit.Fiecare are nevoie de iubire,de tandrete, de o mangaiere.E frumos sentimentul iubirii, dar o relatie totusi implica diferite chestii.Partea mai putin buna e ca nu ai libertatea sa faci ce vrei,acum depinde de partenerul de langa tine,dar in general,nu poti sa faci ce vrei, mai exista certuri, una alta.Mai faci si unele sacrificii,trebuie sa iti faci timp pentru el/ea sa il/o multumesti,pe cand atunci cand esti singur faci ce vrei,nu iti tine nimeni evidenta,ai libertatea sa vb cu cine vrei,sa mergi unde vrei,fara certuri, gelozii, minciuni si inselat.Partea buna a faptului ca esti singur e ca nu te bate nimeni la cap.Pe cand partea rea e ca uneori poate simti nevoia sa ai pe cineva langa tine si te saturi de singuratate.Acum eu sunt intr-o relatie si sincer mi-e bine asa dar si cand eram singura mi-era bine ca ma distram,faceam ce vroiam.
Deci,parerile sunt impartite,depinde de persoana,de circumstante si de varsta,la o anumita varsta chiar e indicat sa ai pe cineva dar cand esti mai ales tanar la o varsta destul de frageda, e ok sa fii singur, fara obligatii.

7 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

BunA nici cumhappydaca esti singuur/a ai nevoie d o managiere etc.si daca esti intr-o relatie apar certurile pb etc.

Dar poate e mai bine sa fi intr-o relatie sa simti ca ai pe cineva langa tine

Bafta

| itarkan a răspuns:

Ioane te lapezi de satana?
M-as lepada parinte, dar am doi copii cu ea laughing

nu e bine nici intr-o relatie, dar nici singur. cel mai indicat e singur intr-o relatie. mai pe romaneste: sa fi alaturi de cineva care iti ofera suficient timp si spatiu numai pentru tine atunci cand ai nevoie, si viceversa. ceva de genul: suntem iubiti, dar cand nu esti langa mine nu ma intereseaza ce faci, atata timp cat nu ma influenteaza in mod direct.

| Robert18 a răspuns:

Intr-o relati este mai bine deoarece ai mai mult sprijin moral din partea partenerului.

| overdoseofdreams a răspuns:

Din punctul meu de vedere cred ca e mai bine intr-o relatie numai daca relatia e bazata pe iubire,sinceritate, fidelitate, etc.

| gumaa a răspuns:

Parerea mea e ca e mai bine singur pentru ca intr-o relatie ai mai multe responsabilitati de ex: iesiti in orasi si tu de uiti dupa un baiat dragut(sau fata dac esti baiat) si el/ea incepe sa se certe cu tine...sau in cazul in care te desparti de el/ea poate sa nu mai vrea nici macar sa fiti amici. sper ca te-am ajutat happy

| NOname12212 a răspuns:

Normal ca intr-o relatie

| Maria_Anna_1995_ixnM a răspuns:

Singur