| PanPunPin a întrebat:

Ce ii face pe oameni antisociali? Astept parerile voastre.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Neincrederea in lume

| RAY a răspuns:

Oamenii din jurul lor

| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa de educatie.

| Drimmero a răspuns:

Societatea,problemele avute in copilarie, traumele avute de la parinti. Sunt multi factori!

| gemeni6226 a răspuns:

Prea multa suferinta pe care nu s-i le pot explica si gestiona.

| EneCristian a răspuns:

EU traiesc la tara si culmea ma integrez perfect cand plec intr-un oras mare( Brasov Bucuresti la rude prieteni) si aici nu ma inteleg cu nimeni deci mentalitatea.

| Porcusorul a răspuns:

Antisociali? A nu se confunda cu introvertismul sau misantropia. Problemele antisociale sunt in stransa legatura cu psihopatia si sociopatia. Raspunzand strict la intrebarea ta (desi sunt sigur ca nu la asta te refereai), oamenii ajung psihopati/sociopati din cauza unor traume in copilarie sau din cauze genetice.

| milkie a răspuns:

Experiente proaste.
Poti deveni antisocial pentru ca un prieten te-a tradat. Pentru ca ai fost ignorat toata viata. Sunt cazuri diferite peste tot.