| Ancutza2000 a întrebat:

Azi am de pus o intrebare ce pare simpla, dar nu multi stiu sa raspunda... Ce este iubirea?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
Iubirea este cel mai frumos,mai profund si cel mai minunat care poate exista.Iubirea iti da puterea sa crezi,sa speri, sa te ridici si sa mergi mai departe atunci cand esti infrant.Iubirea inseamna sa il intelegi pe cel de langa tine, sa ii acepti defectele, stiind ca daca se va schimba nu va mai fi persoana pe care o iubesti. Iubirea inseamna sa lupti pana in ultimul moment pentru persoana iubita si sa nu te dai batuta nici o clipa. Iubirea inseamna sa ii dai cuiva sansa te distruga, si in acel moment sa fi sigur ca nu o va face. Iubirea este cel mai frumos cadou primit de la viata. Iubirea este totulhappy

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iti doresc sa traiesti clipa in care sa intelegi pe propria piele ce este dragostea. Pentru multi ramane o " fata morgana', ce numai in literatura mai intalnesti. Nu ti s-a raspuns la aceasta intrebare pentru ca, cu iubirea adevarata, nu te intalnesti de prea multe ori in viata! Iubirea, dragostea reala, este ceva de nedescris, este tot ce poate cuprinde sufletul unui om, atat ca frumusete, puritate, dar si ca durere. Este ceva unic!

| Fatamuntilor a răspuns:

Iubirea este un sentiment de pretiure fata de o fiinta.Nu neaparat fata de persoane de sex opus.
Exista iubire de mama pentru copilul ei si invers
Exista iubire fata de un animal.
Exista iubire ( pretuire, stima) fata de doua prietenine
Sunt foarte multe defiintii ale iubiri si feluri de a iubi
Fiecare percepe iubirea in felul lui.

| h3r a răspuns:

Deci tu nu știi.

| Iubibilăă a răspuns:

Ai fluturi in stomac.
love struck

| SootheMySoul a răspuns:

Iubirea...
Este cel mai frumos sentiment pe care il poti simti. Iubirea este ceea ce simti pentru o persoana si ceea ce face acea persoana speciala. Iubirea o simti o singura data "pe bune".
O persoana ce iubeste nu are obstacole in viata si nimeni nu-i poate frange inima.Cel mai bun mod de a iubi este sincer, nu din interes...
Funda?

| Crystyna_Elena_1997 a răspuns:

Iubirea este un sentiment care te face sa plutesti sa simti ca esti deosebita fata de persoana care te iubeste big grin

| PapusaDeMetal a răspuns:

Iubirea...Este un basm fara sfarsit! In el totul este posibil.Este un sentiment care nu poate fi descris.Te face sa plutesti, sa ai fluturi in stomac, dar cel mai important, sa fii un om adevarat. Poate fi mai multe feluri de iubire, fata de parinti, prieteni si persoane... Sper ca te-am ajutat :X Funda plizz:*

| Be1wise1 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos sentiment. Iubirea ne face oameni, iubirea ne ajuta sa zambim si prin iubire si mai ales din iubire primim si daruim la randul nostru.
Iubirea este ca un glob de cristal in care se intalnesc o sumedenie de sentimente: stima, prietenie, bun simt, etc..si toate impreuna inseamna IUBIRE.