| thythi a întrebat:

Cat de tentant(a) trebuie sa fie o persoana incat sa iti inseli sotul/sotia? Care sunt cauzele? Dar mai ales efectele?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Efectele le ştim sau le putem deseori intui.
Cât despre cauze, însă, e o eternitate de discutat.
Presupunând c-aş fi căstorit singurul motiv care m-ar putea duce cu gândul la a o înşela ar fi dacă mă ţine inactiv sexual mai mult de 3 luni fără un motiv medical (singurul motiv real!).
O rudă de-a mea şi-a înşelat soţia pentru că după ce aceasta a născut copilul, nu s-a mai culcat cu el vreme de un an de zile invocât tot felul de motive care mai de care mai stupide.
Deşi când s-a aflat toată familia l-a condamnat pe el, eu personal îl înţeleg. Eu unul n-aş putea sta un an de zile lângă nevasta mea fără să m-ating de ea doar aşa... pentru că nu vrea ea.
M-aş simţi amboulea... adică tu ai vrut doar plod de la mine, nu?
Salut.

2 răspunsuri:
| optimistul a răspuns:

Tentatia vine din simturile omului adica chiar daca ai una ai vrea sa incerci si alceva saturandute de una si din aceta cauza se intervine in astfelde situati si asta strica tot sal

| thythi explică:

Pai, situatie:
cel mai bun prieten al meu ( eu sunt fata ) imi povesteste ca simte ca isi iubeste sotia, insa simte ceva si pentru tanara cu care a avut de a face inainte de a se casatori. Si de aceea nu simte prea mari remuscari atunci cand se intalneste cu cealalta. ma gandesc ca odata ce s-au luat, ar trebui sa se tina de ceea ce a ales. De sex nu duce lipsa, si totusi inseala...