| anonim_4396 a întrebat:

De ce sotia trebuie sa munceasca,pe acasa,mai mult decat sotul, ca nu inteleg?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu trebuie. Intr-adevar, cam asa e vechea conceptie, cum ca femeia trebuie sa fie casnica si doar barbatul sa munceasca, dar nu se mai practica asa in societatea actuala. O mare parte dintre femei lucreaza in aceeasi masura in care o fac si barbatii, ceea ce mi se pare perfect normal.

| ??c??? a răspuns:

Cine a zis că e așa? Doar cei care nu gândesc cu adevărat cred astfel de aberații.Fiecare muncește cum vrea.

| 8mariastar a răspuns:

Sotia se ocupa cu lucrurile gospodaresti
Sotul ajuta in casa la lucruri mai grele ca taiatul viei
Sotul se ocupa mai mult cu adusul banilor decat sa muncesca la casa

| SebylVane1890 a răspuns:

Deoarece unele femei din ziua de azi nu au invatat inca sa se afirme...

| lexi21 a răspuns:

Nu mi se pare ca in prezent ar trebui sa fie asa. Dar daca inca se intampla e deoarece unele persoane au o mentalitate invechita. In trecut femeile nu erau considerate competente si nu aveau sansa sa faca lucruri importante, erau educate pentru a fi gospodine bune. E pacat ca azi inca mai sunt oameni ce gandesc asa...