| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți am șanse mari de a rămâne însărcinată dacă... După 3 zile când mi se terminase menstruația "ne-am jucat cu iubitul" și la început și-a bagat-o doar de vreo două ori în mine iar mai apoi am continuat cu oral și a ejaculat iar aproximativ peste vreo 15 min, după ce a ejaculat, din nou a intrat în mine de 3 ori. Totul s-a întâmplat fara prezervativ. Ultima zi a menstruației a fost pe 27 octombrie iar după aplicația mea din telefon urma să am ovulația începând de pe 4 noiembrie până pe 12. Apropo, niciodată nu am menstruația regulata, și mereu durează nu 28 de zile dar 32-36

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand datele oferite de aplicatia amintita sunt NULE, fiindca sunt GRESITE si INEXACTE deoarece in cazul in cazul tau ciclul menstrual este DEREGLAT si din acest motiv NEREGULAT. Probabil ca ultima menstruatie ti-a inceput pe data de 23/24 Octombrie (acest lucru ar fi trebuit sa specifici exact) si in acest caz daca ciclul menstrual ar urma sa aiba 32 de zile atunci ziua ovulatiei ar fi in data de 10 Noiembrie iar in cazul unui ciclu de 36 de zile ziua ovulatiei ar fi in data de 14 Noiembrie. Pe baza acestor calcule reiese ca PERIOADA FERTILA ar incepe in data de 6/7 Noiembrie si ar tine pana in 15/16 Noiembrie. Fiindca ai mentionat ca sexul a fost intretinut dupa 3 zile de la terminarea menstruatiei adica in data de 30 Octombrie (27 + 3 = 30), reiese ca acel sexa fost intretinut cu 7/8 zile inainte de momentul de incepere a perioadei fertile si cu 11 zile inainte de cea mai apropiata posibila zi de producere a OVULULUI si din acest motiv se poate aprecia/considera fara teama de a gresi ca in cazul in care ciclul tau are mereu o lungime mai mare de 28 de zile, atunci formarea unei sarcini este in mod sigur IMPOSIBILA chiar si in cazul in care sperma a ajuns in vagin. Multa sanatate!

| christall a răspuns:

Ca sa stii. Ai liber la întreţinerea de relaţii sexuale în zilele 1-8 ale ciclului menstrual, dar au fost si surprize. Cel mai bine e sa folosesti prezervativul, te scapa de o sarcina, dar si de boli cu transmitere sexuala. Daca totusi dragostea e prea mare si nu aveti la indemana, mergi la farmacie si ia pilula de a doua zi, asa se numeste.

| Panda03022017 a răspuns:

Răspunsul tău chiar nu mă ajuta cu nimic, mulțumesc însă că ți-ai împărtășit părerea inutilă