| anonim_4396 a întrebat:

cred ca sunt gay sau chiar bi si mi se pare totusi ciudat ceea ce mi se intampla.As vrea sa scap de asta...Probabil daca nu voi putea voi sta singur decat sa stau cu o fata fara sa o plac si totusi cu un baiat mi se pare prea ciudat...Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ti privi orientarea sexuala indiferent care ar fi aceea ca pe ceva rusinos, nedemn. E ceva intim/personal si nu e cazul sa impartasesti cu alti cu cine te intalnesti tu daca te temi oarecum de respingerea/dezaprobarea unora mai ingusti in gandire si care nu pot sa vada dincolo de prejudecati. E ceva genetic asadar te nasti cu orientarea asta nu ti o alegi tu. Ca sa fii fericit si implinit pe plan personal invata sa accepti acest aspect ce tine de sexualitatea ta. Nu incerca sa reprimi ceea ce simti respectiv atractia fata de persoane de acelasi sex e de a dreptul extenuant si chinuitor sa duci o lupta crancena cu tine insuti. Daca te atrag baietii incearca sa cunosti unii si eventual sa ai o relatie cu unul nu doar one-night-stand-uri.Eu sunt bi si n am nici o retinere sau jena s o recunosc. Nu e ca si cum ai recunoste ca esti un infractor sau sociopat si nu i o crima sa iubesti pe cineva indiferent de gen, orientare religioasa, culoare a pielii, varsta, clasa sociala etc. Dar daca nu te simti confortabil sa ti faci coming-out-ul e ok. N ar trebui sa intereseze pe nimeni cu cine te intalnesti in privat sau cu cine iti imparti patul, dragul meu! Numai bine

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Pana nu iti începi viata sexuala, nu ai cum sa stii ce si cum. Bisexual este deja cineva care activează cu parteneri din ambele sexe. Esti virgin? Stai fara grija. E alegerea ta ce faci cu viata sexuala. O sa ti placa si femeia. Dacă nu la aspect, la atingere cu siguranta.

| Helpme99 a răspuns:

Nici eu nu stiu sigur daca sunt bi sau nu. Intotdeauna am vrut sa incerc s-o fac cu un baiat desi ma atrag fetele

| HazelEyes77 a răspuns (pentru Helpme99):

Pai in intrebarea pe care ai pus o aveai 16 ani, iti incepusei viata intima cu iubitul si iti intarzia menstruatia 9 zile. Aici esti baiat sa inteleg si ai indoieli in ceea ce priveste orientarea sexuala. Poate gresesc eu...

| Helpme99 a răspuns (pentru HazelEyes77):

E o intrebare in numele unei amice. laughing

| Darky142 a răspuns:

Până nu experimentezi nu o sa afli, dar e doar o chestiune de gândire aici sau s-ar putea să fie ceva genetic daca spui că te atrag și băieți, dar concluzia ar fi încearcă și vezi ce reacție ai, sincer băiat cu băiat e ciudat dar fiecare este liber să aleagă acum de tine depinde totul.
Toate cele bune!