| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Cum cuceresc o fata pe care o plac enorm de mult si care aparent nu ma place.Ideea e ca nici nu o cunosc foarte bine si I-am cerut sa ma placa prea devreme.Cei care imi spuneti ca nu pot sa o fac sa ma placa aveti dreptate,imi raspundeti asa doar pentru ca nu intelegeti esenta intrebarii:eu nu o oblig, ci ma comport eu de asa natura incat sa vina ea spre mine, fara sa o oblig.Repet,nu e dragoste cu sila,ci sa fac de asa natura, sa ma comport, sa vina ea spre mine.Ideea e ca o plac foarte mult,dar am cam stresat-o, faceam glume proaste atat cu ea cat si in preajma ei, si de atunci nu mai ma baga in seama.La inceput,cand abia aflase ca o plac,ma suna sa ies afara, ma intreba daca vreau sa vin, ma salute inainte sa o salut eu.Ce sa fac sa indrept lucrurile si sa fiu cu ea.Pricepeti ca nu o fac sa ma placa, ci vreau sa-i arat partile bune, asa incat sa doreasca ea sa fie cu mine.Please help!

1 răspuns:
| presus a răspuns:

Fa o impresie buna. Nu exista o solutie generala in aceasta situatie. Ce impresioneaza o fata, poate provoca in alta repulsie. Cel mai sigur este sa fi tu insuti. Da dovata de abilitati, talente sau ocupatii unice si dificle precum cantatul la chitara, fotbalul, ceva ce te scoate in evidenta. Nu doar ca te va place pentru asta, increderea ta in tine va creste de asemenea. Impresioneaz-o, dar nu te lauda prea mult cu realizarile sau planurile tale marete. Alatura-te mai des grupului ei de prieteni, vorbeste-i frumos si mai des. Va intelege intr-un final ca o placi, o sa devina iar cum ai stiut-o la inceput. Bafta!