| Neamiticahfdn a întrebat:

Cum pot sa-i spun unei fete ca o plac? Este colega cu mine, dar nu vorbim de loc, am observat ca ma priveste si cand ma uit la ea isi intoarce privirea. Sunt un pic rusinos, deci cum i-as putea zice ca o plac fara sa o supar invreu fel?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiind colegi de clasa va cunoasteti intr-o oarecare masura. Ai putea incepe sa discuti cu ea punandu-i o intrebarecat se poate de simpla/banala despre tema, sau orice alt subiect de orice natura, vreme, muzica, moda, marca de telefon, etc, etc, si in functie de modul in care iti va raspunde sau se va comporta dupa acest prim contact, iti vei da seama daca simte cu adevarat ceva in privinta ta. Ceea ce va urma va depinde in primul rand de tine si modul de a discuta si de a te comporta. Succes!

| WaterDrop a răspuns:

La fel cum ai procedat si cu restul.Ah stai, nu a mers, pffbt!

Nu`i mai spune asta, da`i de inteles prin gesturile si vorbele tale. Cere`i ajutorul la teme, invit`o la o plimbare, vorbeste cu ea pe diverse teme, atinge`o, etc. Nu trebuie sa le spui neaparat ca le placi sa stii, nu sunt toate niste legume si pot pricepe si ele ideea.

| alex055 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa va cunoasteti amandoi mai bine si nu o sa mai fii asa rusinos cand o sa vezi ca vorbesti cu ea...

| GameRoGo a răspuns:

Cand vine in clasa ii zici buna apoi, ce faci? si na mai vorbiti